Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Přijde Baník o brankáře? Na Letáčka poslalo nabídku Getafe

Přijde Baník o brankáře? Na Letáčka poslalo nabídku Getafe

Přijde Baník o brankáře? Na Letáčka poslalo nabídku Getafe © fcb.cz - Jiří Letáček

0

Líbilo se

09.07. - Tohle jsme asi nečekali. Poslední zprávy hovoří o tom, že Baník Ostrava by mohl přijít o gólmana Jiřího Letáčka. O něj má totiž zájem španělské Getafe, které za něj nabízí 1 milion eur. Pro Letáčka je to hodně lákavá nabídka. Přeci jen se asi bude řadit mezi ty, které podruhé nepřijdou.

O české gólmany byl vždy zájem a vždy se jimi mohla reprezentace pyšnit. Jestli někde nebyl problém, tak právě v brankovišti. Pavel Srníček, Luděk Mikloško, poté Čech, Drobný, Vaclík, Pavlenka, nyní roste Matěj Kovář. Česká jistota. Tak to prostě je. Co jsme ale během tohoto léta asi nečekali, to je to, že se klub z top evropských lig bude zajímat o brankáře někoho jiného než Slavie, Sparty a možná i Viktorie Plzeň, kde si přeci jen Martin Jedlička během jarního působení v Konferenční lize udělal jméno. Je to ale tak. A svého brankáře bude muset udržet Baník Ostrava.

Jde o Jiřího Letáčka. Odchovanec Pardubic byl dvojkou svého týmu, který vybojoval titul ve druhé lize a postup do Fortuna Ligy. Časem se stal v první lize jedničkou a jednou z pardubických opor. Po jeho odchodu na hostování do Baníku už se to v Pardubicích točilo a viděli jsme tu třeba Markoviče, Florina Nitu nebo naposledy Antonína Kinského. Letáček mezitím čekal na šanci v Baníku, která pořádně přišla až tuto sezónu, kdy už byl kmenovým hráčem ostravského celku. Odchytal 28 ligových zápasů a byl jednou z klíčových postav, díky kterým bude Baník po dlouhých letech hrát o pohárovou Evropu.

Životní nabídka pro Letáčka?

A právě na 25letého brankáře, který nahradil legendu v podobě Jana Laštůvky, měla přijít do Ostravy nabídka ze španělského Getafe. Klub z předměstí Madridu měl nabídnout více než milion eur, což je pro Baník hodně lákavé, o Letáčkovi ani nemluvě. Po konci dvou brankářů nyní tomuto klubu chybí dvojka za Davida Soriu. Tou by mohl být právě Letáček. Ve Španělsku je to jasně nastavené tak, že dvojka chytá Copa del Rey a viděli jsme u Dominika Greifa, slovenského gólmana Mallorcy, že i z této pozice to jde dotáhnout do role klubového hrdiny. Pro Letáčka je tohle zřejmě neopakovatelná nabídka. Uvidíme, jak na to bude reagovat Baník, a zda svou jedničku těsně před sezónou pustí. V Getafe mimochodem působí i český reprezentační gólman do 18 let Djordjije Medenica.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články