Zpět na » Primera Division » Toni Kroos se po remíze s Betisem rozloučil s domácími fanoušky Realu Madrid

Toni Kroos se po remíze s Betisem rozloučil s domácími fanoušky Realu Madrid

Toni Kroos se po remíze s Betisem rozloučil s domácími fanoušky Realu Madrid © iconsport.photo - Toni Kroos

0

Líbilo se

26.05. - Rozloučil se jako jedna z největších opor posledních let a velká hvězda celé jedné éry Realu Madrid. Toni Kroos nedávno oznámil, že po Euru 2024 svou kariéru ukončí. A v dresu Bílého baletu ho čeká už jen finále Ligy mistrů. Se Santiago Bernabeu se rozloučil včera. Výhra to proti Realu Betis nebyla, ale i tak celý stadion aplaudoval ve stoje.

Toni Kroos je bezpochyby jedním z nejlepších záložníků fotbalové historie. Jedinečný talent s darem od boha, kdy na hřišti vidí to, co nevidí nikdo jiný. Ať už hrál za Bayer Leverkusen, Bayern Mnichv nebo Real Madrid, vždy vynikal a vyčníval. A v Bayernu si mohou ťukat na čelo, že ho v roce 2014 po zlatém mistrovství světa nechali jít jako nahraditelného do Realu Madrid za pouhých 25 milionů eur. S odstupem času víme, že to byla totální krádež a budu si stát za tím, že to byl jeden z nejlepších přestupů fotbalové historie. Real Madrid získal na dalších 10 let brutální oporu záložní řady, která dělala rozdíl. Bylo nám ale asi všem jasné, že Kroos nebude jako Luka Modrič a kariéru do 40 nepotáhne.

Kroos oznámil, že po Euru 2024, na které se nechal přesvědčit k návratu do reprezentace, svou velkou kariéru ukončí. Je to něco, co všechny šokovalo, ale zároveň nepřekvapovalo. Kroos totiž o svém pokračování pochyboval už minulou sezóny, kdy smlouvu prodloužil jen o 1 rok. Třeba měl všechno promyšlené přesně takhle. Kroos se s Los Blancos loučí jako jedna z největších legend, jeden z nejlepších záložníků fotbalové historie a nejeden Madridista uronil slzu ve včerejším zápase s Realem Betis, jenž se pro Kroose stal posledním na Santiago Bernabeu.

Remízová rozlučka

Carlo Ancelotti ho nasadil vedle Federica Valverdeho, Eduarda Camavingy a Judeho Bellinghama. Náramně byl vidět kontrast obřích zkušeností s mládím, které Kroose již začalo nahrazovat. Symbolicky, ale po zásluze byl zvolen mužem zápasu. Podal přitom svůj standardní výkon. Ve středu pole ale dominoval. Tradičně skvělý. Po zápase se s domácími fanoušky loučil v slzách. Celé Santiago Bernabeu na nohou, slzy i na tribunách. Sám Kroos přiznal, že to v sobě chtěl udržet, ale položila ho smutná reakce jeho dětí. Teď už jen Liga mistrů a Real Madrid se oficiálně rozloučí s jedním z nejlepších hráčů své historie.

Toni Kroos

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články