Zpět na » Primera Division » Thibaut Courtois se vrací do branky Realu Madrid. Proti Bayernu ale bude chytat Lunin

Thibaut Courtois se vrací do branky Realu Madrid. Proti Bayernu ale bude chytat Lunin

Thibaut Courtois se vrací do branky Realu Madrid. Proti Bayernu ale bude chytat Lunin © iconsport.photo - Thibaut Courtois

0

Líbilo se

04.05. - Thibaut Courtois by na tuto sezónu nejradši zapomenul. Z fotbalového hlediska ani nemá na co vzpomínat. Letos totiž neodchytal ještě ani jeden zápas. Dnes se to ale změní. Po dvou vážných zranění kolene se postaví do branky Realu Madrid proti Cádizu. Potvrdil to Carlo Ancelotti, a potvrdil také to, že odvetu semifinále Ligy mistrů s Bayernem odchytá Lunin.

Po sezónách, kdy jsme bez problémů mohli Thibauta Courtoise zařadit mezi top 3 brankáře světa, vychytal třeba finále Ligy mistrů s Liverpoolem, kdy to proti němu skoro nešlo hrát, přišel tvrdý direkt, který belgického brankáře vyřadil prakticky na celou sezónu. Courtois totiž ještě před prvním ligovým duelem utrpěl zranění kolene, kdy si přetrhal vazy v koleni, a po konečném zotavení zase službu vypověděl meniskus. Výsledkem je to, že dlouholetá opora Realu Madrid ještě v této sezóně neodchytala jeden jediný zápas.

Že by to Realu Madrid nějak vadilo, to se asi říct nedá. Očekával se mnohem větší průšvih. Courtoise měl nahradit Kepa, který chytal celkem spolehlivě, ale opravdovou hvězdou se v brance stal Andriy Lunin. Ten se rozchytal do životní formy a fanoušci Realu Madrid budou asi opravdu smutní, až se opět přesune do role dvojky. Za mě je Lunin tím hlavním faktorem, proč je Real Madrid stále v Lize mistrů. Asi i proto mu Carlo Ancelotti bude věřit i v odvetě semifinále Ligy mistrů. Dnes proti Cádizu v La Lize ale přichází velký návrat. Thibaut Courtois se do branky Los Blancos vrací skoro po roce.

Andriy Lunin

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články