Zpět na » Primera Division » Xavi si žádá na zápas sezóny proti PSG bouřlivou atmosféru

Xavi si žádá na zápas sezóny proti PSG bouřlivou atmosféru

Xavi si žádá na zápas sezóny proti PSG bouřlivou atmosféru © iconsport - Xavi burcuje fanaoušky před zápasem s PSG

1

Líbilo se

15.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pro Barcelonu nastal nejdůležitější zápas sezóny. Na Olympijském stadionu Montjuaiuml;c se rozhodne o jejím osudu v Lize mistrů, kde Katalánci ve druhém zápase čtvrtfinále sezóny přivítají Paris Saint-Germain.

Barça si z prvního utkání odnesla křehké ale důležité vedení 3:2 po působivém comebacku. Nyní má šanci dokončit práci na domácí půdě a trenér Xavi Hernández doufá, že dav sehrá klíčovou roli v postupu do semifinále. Na pondělní tiskové konferenci trenér Xavi zaručil, že jeho tým bude hrát s vítězným přístupem. Požaduje však od fanoušků na Montjuïc stejnou intenzitu a vytvoření co nejpříšernější atmosféry pro PSG.

„Nejsme tým, který se bude spokojovat s náskokem. Chceme PSG vzít míč a vyhrát zápas. Doufám, že předvedeme svůj nejlepší výkon. PSG nás prověří do krajnosti. Očekávám zápas velmi podobný tomu prvnímu."

Fanoušci i hráči ze sebe musí vydat vše

„Je to Liga mistrů, hrajeme proti Paříži a v takovém zápase se nikdo nebude šetřit. Myslím, že klíčové bude ukázat týmového ducha. Musíme ze sebe vydat všechno a bojovat do roztrhání těla. Postup do semifinále by pro klub, trenérský tým i hráče znamenal velký úspěch."

„Hrajeme doma a Montjuïc musí být bouřícím nočním místem. Atmosféra musí doslova vřít. Potřebujeme fanoušky, protože přijdou náročné chvíle a PSG nás donutí tvrdě pracovat. V tuto chvíli musíme být všichni jednotní."

FC Barcelona Coach Xavi Says Dembele Exit To PSG Left ´Bad Taste´

Návštěvnost na Montjuïc byla v této sezóně kolísavá, ale v dosavadních velkých domácích zápasech vždy fanoušci přinesli tu správnou úroveň energie. V úterý večer musí podat maximální výkon a nereagovat pouze na dění na hřišti.

Je škoda, že se tento zápas neodehrává na Camp Nou, protože atmosféra zápasu by byla jistě ještě bouřlivější, ale i Montjuïc se může proměnit v nedobytnou pevnost, pokud budou hráči a fanoušci celou noc na jedné vlně. Jak Xavi říká, musí to být týmový výkon, a to zahrnuje i očekávaných 50 000 fanoušků, kteří zaplní stadion. Naopak PSG budou chtít tento obranný val rozbít a proniknout do něj. Příliš neztrácí. Dají gól a začíná se od znovu.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články