Zpět na » Primera Division » Alphonso Davies se údajně dohodl s Realem Madrid

Alphonso Davies se údajně dohodl s Realem Madrid

Alphonso Davies se údajně dohodl s Realem Madrid © iconsport.photo - Alphonso Davies

1

Líbilo se

26.02. - Podle spousty zdrojů už je ujednáno. Alphonso Davies uzavřel ústní dohodu s Realem Madrid a v budoucnu bychom ho s největší pravěpodobností skutečně měli vidět v dresu Los Blancos. Kanadský bek by tak konečně vyřešil problémy Realu Madrid na této pozici. Otázkou ůstává, kdy k tomuto přesunu z Bayernu Mnichov dojde. Bude to už toto léto?

Alphonso Davies rozhodně neměl jednoduché dětství. Narodil se v Ghaně a zamířil do kanadského uprchlického tábora. Z bídy ho ale dostal fotbal. Pod svá křídla si ho vzali lidé z Vancouveru Whitecaps a od svých 15 let nastupval jako velký talent v MLS. Něco už měl za sebou, jako křídelník dával celkem dost gólů, a tak přišel přesun do Bayernu Mnichov. Z křídelníka se stal elitní levý obránce, jeden ze skutečně nejlepších na světě. Alphonso Davies je značkou. Na světě snad není nikdo, kdo by ho neměl rád. Až na fanoušky zrovna soupeřících týmů.

Od příchodu Thomase Tuchela to ale s Daviesem jde z kopce a údajně není spokojen. Byly zápasy, kdy prostě dostal přednost někdo jiný, pak přišlo zranění. V tomto ročníku toho tedy stále velmi mladý Kanaďan moc neodehrál a čím dál hlasitěji se tedy mluví o tom, že by se mohl z Bayernu, jenž mu dal v Evropě šanci, kterou vzal Davies za pačesy, posunout za jiným angažmá, přičemž se nejvíce řeší Španělsko, kde má mít zájem Barcelona, ale především Real Madrid, který se s Daviesem podle několika zdrojů již dohodl.

Otázkou ale zůstává, kdy by se Davies k týmu Carla Ancelottiho připojil. Byl by další hvězdnou letní posilou vedle Kyliana Mbappého? Kdyby to bylo čistě na Tuchelovi, už v létě by ho asi pustil. Otázkou by bylo, co na to vedení. To by za něj moc nedostalo. Pokud tu dohoda s Daviesem skutečne je, odešel by po další sezóně zadarmo, jelikož mu končí smlouva. Jenomže dohadovat se s hráči dříve než půl roku před koncem jejich smlouvy je proti pravidlům FIFA. Otázkou tak je, zda to nemůže Bayern právně napadnout, stejně jako to udělalo PSG s Kylianem Mbappém.

Alphonso Davies

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články