Zpět na » Primera Division » Dohodnuto. Kylian Mbappé se v červenci stane novou posilou Realu Madrid

Dohodnuto. Kylian Mbappé se v červenci stane novou posilou Realu Madrid

Dohodnuto. Kylian Mbappé se v červenci stane novou posilou Realu Madrid © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

20.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Kylian Mbappé podle zdrojů televizní stanice Sky Sports přistoupil na snížení platu, aby mohl v létě jako volný hráč odejít z Paris Saint-Germain do Realu Madrid. Francouzský útočník, který nedávno informoval PSG, že v klubu neprodlouží kontrakt, se 1. července stane hráčem Realu Madrid, se kterým ladí poslední detaily smlouvy.

Real Madrid jevil o 25letého francouzského reprezentanta dlouhodobý zájem a v minulosti byl již několikrát blízko jeho podpisu. Tentokrát už je ale zdá se rozhodnuto a Mbappé se v létě stane jeho hráčem.

Bílý balet je připraven udělat z francouzského ostrostřelce nejlépe placeného hráče ve své historii, byť si u něj Mbappé přijde na nižší mzdu, než v PSG, kde údajně pobírá plat ve výši 171 milionů liber ročně.

Přestože navzdory informacím v médiích ještě není nic podepsáno, Real již údajně jen dojednává s Mbappém poslední detaily smlouvy, která z něj udělá “nejdražšího volného hráče“ historie.

„Bude to ten nejdražší volný přestup v historii,“ řekl reportér Sky Sports Kaveh Solhekol.

„Peníze, které by Real Madrid zaplatil za jeho přestup, v podstatě místo toho zaplatí hráči. Dostane masivní poplatek za podpis smlouvy. Ve Španělsku se objevují zprávy, že by to mohlo být přes 100 milionů liber.“

Jak Mbappé odcházel z PSG?

PSG v srpnu 2021 odmítlo nabídku Realu Madrid za Mbappého přestup ve výši 188 milionů liber, načež se francouzský útočník rozhodl v klubu podepsat novou tříletou smlouvu.

Přesto byl o rok později Mbappé spojován s Realem Madrid znovu, dokud neudělal dramatický obrat a s velkoklubem z Ligue 1 podepsal novou smlouvu na dva roky, která mu vyprší letos na konci sezóny.

Jeho vztahy s PSG ale ochladly poté, co Mbappé klub informoval, že nepodepíše nabízené prodloužení smlouvy do léta 2025, což znamená, že tak už nyní může volně jednat se zahraničními kluby.

Poté, co Mbappé odmítl přestup do saúdsko-arabského Al Hilalu za rekordních 259 milionů liber, PSG hráče vyřadilo z kádru a nezahrnulo ho ani do klubového předsezónního turné.

V předvečer nové sezóny se však Mbappé nečekaně do kádru vrátil. Mbappé dosud odehrál za PSG 291 zápasů, ve kterých vstřelil 244 gólů a přidal 93 asistencí. S klubem i díku tomu slavil pět titulů v Ligue 1.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články