Zpět na » Primera Division » Real Madrid vrátil Gironu zpátky na zem. Doma jí rozdrtil 4:0

Real Madrid vrátil Gironu zpátky na zem. Doma jí rozdrtil 4:0

Real Madrid vrátil Gironu zpátky na zem. Doma jí rozdrtil 4:0 © iconsport.photo - Vinícius Jr.

0

10.02. - REVIEW Girona je letošní senzací La Ligy. Někdo dokonce tvrdí, že to ona letos ukončí nadvládu tria gigantů Atlético-Real-Barca. Ale právě dnešní zápas na Santiago Bernabeu s Realem Madrid snad všechny snílky vrátil zpět do reality. Girona sice dokázala s velkými soupeři vyhrát, ale dnes dostala od Ancelottiho svěřenců takové školení, že na něj jen tak nezapomene.

Real Madrid - Girona 4:0

Branky: 6. Vinícius, 35. a 54. Bellingham, 61. Rodrygo

Real Madrid: Lunin - Vázquez, Tchouameni, Carvajal, Mendy (77. F. García)- Valverde, Camavinga, Bellingham (57. Díaz), Kroos (70. Modrič) - Rodrygo (70. Joselu), Vinícius (77. Güler)

Girona: Gazzaniga - Couto, E. García, Juanpe, Gutierrez - Tsygankov (70. Valery), Martin (70. Solis), Portu (46. Torre), A. García, Sávio - Dovbyk (70. Stuani)

Girona byla podle některých lidí stále favoritem na zisk titulu. Real Madrid ale chtěl udělat jasné prohlášení o tom, kdo že bude letos mistrem. Začal s tím už po 6 minutách Vinícius. Na jeho technický projektil z dálky neměl Gazzaniga nárok. Úžasný gól brazilského křídelníka. V jeho stínu však nechtěl zůstat Jude Bellingham, o němž jsme si mohli v posledních dnech přečíst kritiku se slovy, že mu zvlhnul střelecký prach. Když ho však Vinícius skvělou šajtlí poslal za obranu, ukázal něco jiného. Obešel brankáře a zvýšil.

Na začátku druhého poločasu se v několika šancích ocitla Girona, ale za vyložené gólovky ani jednu z šancí považovat rozhodně nemůžeme. Naopak na levém křídle opět zaúřadoval Vinícius, dostal se až před Gazzanigu, který jeho prvotní pokus sice vychytal, ale na dorážku Bellinghama neměl nárok. Jen o pár minutek později přidal čtvrtý gól Los Blancos Rodrygo, který sám potáhl protiútok a nechytatelnou ránou na zadní tyč uzavřel skóre. V závěru ještě mohl z penalty zvýšit Joselu, ale napálil tyč. Real každopádně tímhle zápasem Gironu vrátil nohami na zem a ukázal, že o titulu je asi ve Španělsku rozhodnuto.

Muž zápasu: Vinícius Jr.