Zpět na » Primera Division » Takefusa Kubo žádá rozhodčí, aby více chránili hráče

Takefusa Kubo žádá rozhodčí, aby více chránili hráče

Takefusa Kubo žádá rozhodčí, aby více chránili hráče © iconsport - Takefusa Kubo se kriticky vyjádřil na adresu rozhodčích

0

Líbilo se

03.01. - Bývalý hráč Realu Madrid Takefusa Kubo je nyní výraznou postavou Realu Sociedad. Nastupuje pravidelně na postu ofenzivního záložníka a v této sezóně klubu pomohl v lize šesti brankami. Po utkání s Alavés se pokusil pomoct všem hráčům nehledě na klub, když se vyjádřil kriticky ohledně rozhodčích, kteří ho nedostatečně chránili před tvrdými zákroky. Zápas skončil nerozhodně 1:1. Góly dali Rioja za Alaves a Zubimendi za Sociedad.

Japonský reprezentant Kubo byl terčem několika tvrdých zákroků od hráčů Alavés. I přes příliš důraznou hru soupeře ale večer předvedl tři klíčové přihrávky a čtyři úspěšné driblingy. V rozhovoru s DAZN po zápase vyjádřil svou frustraci nad nedostatečnou ochranou hráčů ze strany rozhodčích.

Liga: Takefusa Kubo attacks Spanish refereeing

„Pokud mě rozhodčí neochrání, je to těžké," konstatoval Kubo. „Snažím se hodně hrát s míčem a bavit lidi a zároveň se snažím vyhrát, ale v mnoha zápasech jsem byl velice nepříjemně faulován a potřebuji více ochrany."

Kubo předváděl s míčem kouzelné doteky a v pozdní fázi zápasu dokonce trefil krásnou střelou břevno. Přesto však pro Kuba a další talentované hráče La Ligy, jako jsou Vinicius Jr. a Jude Bellingham, zůstává problémem, že tvrdé zákroky, které jsou na ně směřovány, často nenesou žádné následky, což dává obráncům šanci být zákeřnými vůči nejlepším driblérům ligy.

Vinícius Junior vyjádřil podobné pocity v minulosti. V jednom zápase minulé sezóny byl útočník Realu Madrid zasažen míčem, když ležel na zemi, a nakonec dostal žlutou kartu on, když na situaci upozornil rozhodčího.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články