Zpět na » Primera Division » O Masona Greenwooda má zájem Valencia a Real Sociedad

O Masona Greenwooda má zájem Valencia a Real Sociedad

O Masona Greenwooda má zájem Valencia a Real Sociedad © iconsport.photo - Mason Greenwood

0

Líbilo se

29.11. - Mason Greenwood si Španělsko zamiloval. Jeho rodina je tam spokojená, užívá si krásného počasí, úžasné španělské kuchyně a také toho klidu. Oproti tomu, co se ohledně Greenwooda dělo v Anglii, to je skutečně příjemná změna a mladý forvard by se údajně nebránil setrvání ve Španělsku. Getafe ho ale asi zaplatit nedokáže. Valencia nebo Real Sociedad už by to ale zvládli.

Mason Greenwood. Zlaté dítě anglického fotbalu, jenž se mělo stát hvězdou Manchesteru United. A on jí opravdu byl. Už jako 18letý pravidelně nastupoval v základní sestavě a byl gólový. Hrál po boku Fernandese, Rashforda nebo Cristiana Ronalda. To asi není na teenagera úplně špatné. Celkem za Red Devills stihl odehrát 129 zápasů, v nichž dal 35 gólů. Jenomže přišlo obvinění z domácího násilí, prakticky prokázané, a Greenwood rok a půl nehrál. Manchester United ho tak poslal na hostování do Getafe, ačkoliv nejdříve tvrdil, že Greenwood odejde úplně.

Ve Španělsku bylo jeho přivítání hodně smíšené. Někdo byl rád, že jeho tým ulovil velkou hvězdu, navíc v pouhých 22 letech, někdo zase správně nehodlal sympatizovat s usvědčeným, leč neodsouzeným násilníkem. I takové lidi ale Greenwood alespoň částečně obměkčil svými výkony. Usadil se na levé straně hřiště a těží z celkem dobré formy Getafe, které táhne především odchovanec Realu Madrid Borja Mayoral. Za 10 zápasů zvládl 2 góly a 3 asistence. Především ten poslední do sítě Almerie stál za to. Getafe uvažuje o jednání s Manchesterem United o trvalém přestupu.

Vše nasvědčuje také tomu, že Greenwood by se nebránil celkovému přesunu do Španělska. Otázné jsou ale požadavky jeho, i Manchesteru United. Getafe dost možná nebude schopné dosáhnout požadovaných peněz. Proto se tak pro Greenwooda nabízí i jiné možnosti setrvání ve Španělsku. Zájem o něj totiž údajně má Valencia a Real Sociedad. Zatímco ve Valencii by se asi automaticky stal hvězdou, ale musel by se vypořádat s hustou atmosférou v klubu, v Realu Sociedad by se musel o místo prát, ale hrál by o Ligu mistrů a v klubu, který jde konzistentně nahoru.

Mason Greenwood

David Suchý / thesun.co.uk

Nejnovější články