Zpět na » Primera Division » Mason Greenwood po dlouhé době opět na hřišti. Jak se mu vedlo?

Primera Division - Mason Greenwood po dlouhé době opět na hřišti. Jak se mu vedlo?

Mason Greenwood po dlouhé době opět na hřišti. Jak se mu vedlo? © iconsport.photo - Mason Greenwood

0

Líbilo se

18.09. - Mason Greenwood vzbudil ve španělsku spoustu kontroverzí. Prakticky usvědčený, leč neodsouzený násilník odešel z Manchesteru United na hostování, aby opět restartoval svou kariéru. Vybral si Getafe, což tedy spousta fanoušků nejen tohoto klubu brala nelibě. Jak na tom jsou po jeho včerejším debutu, který byl jeho prvním zápasem po více než roce a půl bez fotbalu?

Mason Greenwood měl kariéru rozeběhnutou famózně. Dal by se přirovnat k Alejandru Garnachovi. Z akademie do prvního mužstva, kde okamžitě začal performovat v nízkém věku. prosazoval se v konkurenci Marcuse Rashforda, Edinsona Cavaniho, Anthonyho Martiala nebo dokonce Cristiana Ronalda. Během 129 zápasů dal 35 gólů a na dalších 12 přihrál. Jenomže obvinění z domácího násilí ho od fotbalu separovalo na rok a půl. Ačkoliv byl osvobozen od obvinění, Manchester United vše dále vyšteřoval a vyhlásil, že klub okamžitě opustí.

Jenomže se tak nestalo a Greenwood odešel na hostování bez opce. Mluvilo se o zájmu z klubů z Turecka, především z Besiktase a potvrzen je zájem Lazia Řím. Tam údajně chtěl Greenwood odejít, ale Manchester United ho natlačil do Getafe, kam nakonec skutečně během přestupového deadline-day odešel. Mluvilo se i o Al-Ettifaq, anglické legii v Saudské Arábii vedené Stevenem Gerrardem. Dokonce se skloňovalo jméno srbského mistra Crvene Zvezdy Bělehrad, nebo tu byl nejmenovaný klub z Albánie. Greenwood měl možností dost.

Jeho podpis v Getafe vyvolal u některých fanoušků tohoto madridského klubu nevole. Greenwood ale počítá s tím, že svými výkony si fanoušky získá na svou stranu. Včera debutoval v zápase s Osasunou, který Getafe vyhrálo 3:2. Greenwood vystřídal v 77. minutě Juanmiho Latasu. Moc času předvést se tedy neměl. I tak ale fanoušky zaujal. Vytvořil šanci před rohovým kopem, který vedl k vítěznému gólu Nemanji Maksimoviče a fanoušky si tedy na svou stranu stihl získat. Také ale během toho krátkého času ztratil 5x balón. No má na čem pracovat, ale po roce a půl bez zápasu je to dobrý start.

Mason Greewnood

David Suchý / beinsports.com

Nejnovější články