Zpět na » Primera Division » Jude Bellingham měl prsty v přestupu Masona Greenwooda do Španělska

Primera Division - Jude Bellingham měl prsty v přestupu Masona Greenwooda do Španělska

Jude Bellingham měl prsty v přestupu Masona Greenwooda do Španělska © iconsport - Mason Greenwood bude hrát za španělské Getafe

0

Líbilo se

15.09. - Jméno Mason Greenwood bylo v přestupových bitvách v poslední době hodně skloňované. Nakonec se hráč rozhodl pro roční hostování v Getafe v posledním dni přestupového okna. Že Greenwood z Manchesteru United odejde, se ale vědělo již dříve. V srpnu totiž klub oznámil, že Greenwood United opustí po dohodě obou stran po šestiměsíčním interním vyšetřování v klubu. Na hráče se totiž vznesla obvinění včetně pokusu o napadení a znásilnění. Tato obvinění byla ale v únoru stažena a hráč je popřel.

Přes nabídky pro jedenadvacetiletého útočníka z Itálie, Turecka a Saúdské Arábie se nakonec Greenwood rozhodl pro Španělsko. Bude hrát za Getafe, které zatím v La Lize za čtyři zápasy nasbíralo čtyři body.

Mason Greenwood set for EA Sports FC return following Getafe transfer from  Man Utd | The Independent

Podle trenéra Getafe Bordalase tomuto rozhodnutí výrazně pomohl Jude Bellingham, který dříve v létě přestoupil do Realu Madrid a doporučil Greenwoodovi vydat se podobnou cestou. „Greenwood je kamarád Bellinghama, který Angličanovi poradil, aby přestoupil do španělské ligy,“ řekl Bordalas pro rádio Marca. Greenwood od ledna roku 2022 s United nehrál ani netrénoval. Před obviněními byl však jeden z největších talentů na světě. V Premier League stihl nastřílet 22 gólů.

Mason Greenwood becomes first Man Utd scorer born after 2000 | Goal.com

„Bylo to pro mě překvapení, nikdy bych nečekal, že bychom mohli ulovit takového hráče. Ale Greenwood se dostal do kontaktu s naším sportovním ředitelem a začali jednat. Nečekali jsme, že to vyjde, ale obě strany se velmi snažili,“ pokračoval Bordalas.

Greenwood byl fanouškům Getafe představen na začátku září a prohlásil: „Jsem tu velmi šťastný. Trénuji už čtyři nebo pět měsíců, dostávám se do tempa a cítím se dobře. Další domácí zápas přijde za pár týdnů a my se pokusíme vyhrát a odvést co nejlepší výkon.“

Nikolas Kočica / sportbible.com

Nejnovější články