Zpět na » Primera Division » Real Madrid oznámil příchod Kepy na hostování

Real Madrid oznámil příchod Kepy na hostování

Real Madrid oznámil příchod Kepy na hostování © iconsport.com - Kepa opouští Chelsea

1

Líbilo se

14.08. - Žádný Keylor Navas, David de Gea nebo hrdina z Kataru Bono. Náhradou za Thibauta Courtoise se pro tuto sezónu stane Kepa Arrizabalaga. Real Madrid oficiálně oznámil jeho příchod na roční hostování z Chelsea. Vedení je samozřejmě nadále přesvědčené o Courtoisovi, a tak hostování nezahrnuje opci. Ustojí 28letý gólman ten obří tlak?

Kepa je odchovancem Bilbaa. Už od mala platil za obrovský talent a s přesunem na dospělou úroveň se o něm mluvilo jako o jednom z nejnadějnějších gólmanů Evropy. Úspěšně hostoval v Ponferadině a Realu Valladolid. Po návratu se stal jedničkou Bilbaa a ve 20 letech začal potvrzovat svou pozici obřího talentu. Jednou nohou už byl v Realu Madrid. Přestup ale nevyšel, a tak o rok později pestoupil do Chelsea. Jako nejdražší gólman historie. Jenže nepřesvědčil, stal se dvojkou a až Mendyho špatné výkony mu vloni po dvou letech opět do klína přihrály post jedničky.

Kepa chytal výborně. Hodně lidí, kteří nesledují Premier League tak často, o tom pochybují, protože vidí tabulku. Jenomže jsem přesvědčen o tom, že nebýt Kepy, který dost možná prožil vůbec nejlepší sezónu v Chelsea, umístění by bylo ještě horší. Nicméně vedení s ním už dál nepočítalo a přivedlo z Brightonu Roberta Sáncheze. Kepa měl zamířit do Bayernu Mnichov. Vše už bylo hotové, ale přišla zpráva z Madridu. Thibaut Courtois si přetrhl vazy v koleni a bude chybět nejméně 7 měsíců. Kepa měl šanci změnit směr a splnit si sen chytat za Real Madrid.

Bayern tedy s díky odmítl a začaly námluvy s Los Blancos. Ty byly během pár dní úspěšné. První zápas sezóny sice odchtal Andriy Lunin, ale v tom dalším už by se měl představit právě Kepa Arrizabalaga. 28letý Španěl přichází na hostování, ve kterém není zahrnuta opce. Po návratu po těžkém zranění se do branky opět vrátí Courtois a Kepa bude hledat nové angažmá. Šance v Realu Madrid je pro něj ohromně důležitá. Chelsea s ním sice po návratu počítat nebude, ale pokud bude Kepa podávat dobré výkony, bude si moct vybírat.

Kepa

David Suchý / realmadrid.com

Nejnovější články