Zpět na » Primera Division » Gavi již není na soupisce Barcelony. La Liga ho odstranila ze svých webových stránek

Primera Division - Gavi již není na soupisce Barcelony. La Liga ho odstranila ze svých webových stránek

Gavi již není na soupisce Barcelony. La Liga ho odstranila ze svých webových stránek © iconsport.photo -

5

Líbilo se

25.03. - La Liga na svých oficiálních internetových stránkách vyřadila záložníka Gaviho, protože spor o jeho navrhovanou novou smlouvu pokračuje. Osmnáctiletému hráči nabídl klub v září novou čtyřletou smlouvu, která obsahovala výkupní klauzuli ve výši 1 miliardy eur a příslib, že záložník dostane dres s číslem 6, které dříve nosil Xavi.

V době, kdy byla smlouva nabídnuta, měl Gavi smlouvu s mládežnickým týmem a deník The Athletic uvedl, že další klauzule v navrhované smlouvě uvádí, že španělský reprezentant může Camp Nou opustit, pokud nebude do 30. června 2023 registrován jako hráč prvního týmu.

V lednu Barca požádala o právní rozhodnutí, které by jí umožnilo záložníka zaregistrovat. La Liga již dříve registraci zamítla s tím, že klub porušuje její platové předpisy. Soud poté vydal rozhodnutí, které umožnilo Gaviho zaregistrovat.

Později však rozhodl ve prospěch La Ligy, když liga tvrdila, že Barca předložila právní dokumenty týkající se samostatného případu smlouvy, v němž mělo dojít k definitivnímu rozhodnutí o hráčově statusu, příliš pozdě.

Ještě horší zprávou pro španělské giganty je, že tento týden soudy zamítly odvolání klubu na registraci Gaviho, jak informovala ESPN. La Liga vyřadila Gaviho z barcelonského týmu

Na svých oficiálních internetových stránkách, kde jsou uvedeni hráči prvního týmu každého z 20 klubů divize, La Liga odstranila Gaviho ze seznamu barcelonského týmu.

Jedná se o poslední vývoj sporu mezi ligou a Barcou, který zanechává Gaviho budoucí kroky nejisté. Zda se v létě rozhodne klub opustit, se teprve uvidí.

petr magasanik / twitter.com, the athletic

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články