Zpět na » Primera Division » Joao Félix by chtěl v lednu odejít. Možností je PSG

Joao Félix by chtěl v lednu odejít. Možností je PSG

Joao Félix by chtěl v lednu odejít. Možností je PSG © wallpapersden.com - Joao Félix by chtěl z Atlética odejít

0

Líbilo se

15.10. - Když do Atlética přicházel, byl v pozici jednoho z největších talentů evropského fotbalu, s neskutečně přestřelenou cenovkou a jedinou sezónou za sebou. Přesto se měl Joao Félix stát hvězdou La Ligy. Měl ale pouze období kdy kraloval. Jindy byl neviditelný. Nyní je pro Simeoneho náhradníkem a v lednu by chtěl odejít. Mluví se o zájmu z PSG.

Joao Félix je jedním z největších produktů Benficy Lisabon za poslední dobu. V sezóně 2018/19, v jeho první sezóně mezi dospělými, dal 20 gólů a 11 asistencí. Okamžitě přilákal obrovskou pozornost. Bitvu o něj vyhrálo Atlético Madrid. Ostatní totiž odradila gigantická přestupová částka. Za zatím pouze “One season wonder” muselo Atlético zaplatit neskutečných 127 milionů eur, čímž z něj udělalo jednoho z nejdražších fotbalistů historie.

Během dosavadních 3 sezón ale Félix očekávání nenaplnil. Měl být přímou náhradou za Griezmanna v pozici největší hvězdy a nejlepšího hráče týmu. To se ale nestalo. Měl sice světlé období, kdy měl neskutečné záblesky geniality, ale pak hodně rychle zapadl do průměru. V La Lize dal 21 gólů za 3 roky. To není hodně na ofenzivní hvězdu. O to smutnější je, že více gólů dali jen Ángel Correa a samozřejmě Luis Suaréz. Jen to ukazuje na styl hry Atlética. Ofenziva je až na druhém místě.

Pro Félixe by tak mohl být odchod osvobozením. Kromě Luise Suaréze si nevybavím hráče v posledních 5 letech, kdo by se v útoku pořádně prosadil. Je tedy chyba ve Félixovi, nebo v systému Diega Simeoneho? Nyní je portugalský útočník na lavičce a minuty sbírá. Sezónu začal skvěle, 3 asistencemi pomohl porazitGetafe. Od té doby ale nic. A údajně chce v lednu Wanda Metropolitano opustit.

Možností by mohlo být PSG. Messimu v létě končí smlouva a zatím se vůbec neví, jak bude jeho kariéra pokračovat, Příchod Félixe nebude levnou záležitostí. Smlouva mu končí až v roce 2026 a hodnota činí 70 milionů eur. Pro PSG by to ale nemusel být problém. Spolupráce s portugalskými hráči klubu navíc v poslední době svědčí. Danilo, Nuno Mendes a nově i Vitinha a Renato Sanches. Znovu se zmiňuje i Barcelona, která o Félixe už dříve stála. Ve hře byla výměna v podobě hostování za Griezmanna. Mohl by být potencionální náhradou za Dembelého, který má od léta platnou poměrně nízkou výstupní klauzuli a jeho budoucnost bude pouze na něm.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články