Zpět na » Primera Division » Dánský střelec Dolberg bude z Nice hostovat v Seville

Primera Division - Dánský střelec Dolberg bude z Nice hostovat v Seville

Dánský střelec Dolberg bude z Nice hostovat v Seville © portnews.com.au - Kasper Dolberg bude oblékat dres Sevilly

0

Líbilo se

01.09. - Patřil mezi největší talenty světového fotbalu a měl se stát nástupcem Michaela Laudrupa a vystřídat ho na trůnu pro nejlepšího dánského fotbalistu. Kasper Dolberg se ale stal spíše tím věčným talentem. Je mu 24 let, občas se o něm něco dočtete ale žádné velké věci. Nyní se vysoký forvard bude snažit zabojovat o místo v Seville, kam zamíří na hostování.

Již v Silkeborgu Dolberg dokazoval, že ho bůh obdařil mimořádnými fotbalovými schopnostmi a že je to hráč pro reprezentaci. Po pouhých 3 startech po něm sáhl Ajax, který má Dánsko dokonale naskautované. I Dolberg byl trefou do černého. Za Ajax pod Boszem debutoval před svými 19. narozeninami. Ve své první sezóně dal 16 gólů a na dalších 6 přihrál. Přízrak ze Silkeborgu. Vysoký a statný blonďák, co se pro góly narodil. Některé jeho kousky byly opravdu výstavní. Za 3 sezóny dal 45 gólů a podepsal v Nice.

Právě ve francouzském městě se měl stát opravdu útočníkem světového formátu, kterého Nice zpeněží za velkou sumu. To se ale nestalo. V první sezóně sice dal 11 gólů ale ve dvou dalších to už bylo jen 6.

Nakonec pro něj může být možností právě Sevilla. Ta Dolberga přivádí z Nice na hostování i s následnou opcí, kterou může využít po sezóně. Sevilla přitom nebyla jediným týmem, který měl o 35násobného reprezentanta Dánska zájem. Překvapivě tu byla i jednání s Brentfordem. S týmem, který je v poslední době něco jako dánské Wolves. Dohoda se ale zadrhla, a tak musel hledat jinde.

Jeho hodnota je na úrovni 17 milionů eur, což paradoxně není příliš vzdáleno od jeho maxima, kdy v roce 2020 měl stát 21 milionů eur. Zhruba za takovou částku ho Nice i přivedlo.

Pro Sevillu je již šestou posilou. Po Nianzouovi, Tellesovi, Marcaovi, Iscovi a čerstvému Januzajovi tak celek z Andalusie posílil i útok.

David Suchý / the12thman.in

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články