Zpět na » Primera Division » Prezident Borussie Dortmund si je jistý setrváním Erlinga Haalanda

Primera Division - Prezident Borussie Dortmund si je jistý setrváním Erlinga Haalanda

Prezident Borussie Dortmund si je jistý setrváním Erlinga Haalanda © https://futaa.com - Haaland

1

Líbilo se

17.05. - CEO Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke se rozhovořil o zájmu Realu Madrid a Barcelony o jeho největší hvězdu Erlinga Haalanda. Norský střelec je od přestupu ze Salzburgu k nezastavení a tak není divu, že ho do svého kádru chce každý světový velkoklub.

Real Madrid a Barca jsou samozřejmě v popředí všech zájemců, dalšími v pořadí by měly být Manchester City, Manchester United a Chelsea. Agent hráče Mino Raiola a otec Alf-Inge Haaland se už sešli se zástupci vícero klubů.

Watzke však nechce o nějakém přestupu slyšel a tvrdí, že Haaland zůstane i následující sezónu v bundesligovém celku. "Opravdu doufám, že Erling Haaland za nás bude příští rok hrát. Real Madrid a Barcelona? Podle mě ví, jaká je situace kolem smlouvy a naše pozice."

Celá situace začíná připomínat tu z loňského léta, kdy se Man United vehementně snažit koupit Jadona Sacnha, ale Dortmund se nedal a fotbalistu udržel. Stejně tak to nyní Watzke cítí i u Haalanda. "Jsem totálně v pohodě. Nikdo nevěřil, že Jadon Sancho neodejde, ale on je zde stále s námi. Máte kádr, do kterého jste pořídili hráče a buď ho zas můžete nechat jít, a nebo také ne. S tím můžeme žít. A cítíme se dobře, protože známe všechny záležitosti ve smlouvě, což nám dost pomáhá."

Útočník má ve žlutočerném dresu kontrakt až do roku 2024 a jeho výstupní klauzule je stanovena na 75 milionů eur. Ta ale začne platit až po sezóně 2021-22. Je tak možné, že velké kluby ještě rok počkají a poté zmíněnou sumu zaplatí. Může se však také stát, že letos v létě přijde někdo, kdo zaplatí mnohem více. Tím pádem by pro ostatní zájemce nezbyla žádná naděje na angažovaní mladé superhvězdy.

Michal Stix / sportskeeda.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články