Zpět na » Primera Division » Trenér Zinedine Zidane sdělil hráčům, že po sezóně opustí Real Madrid, bude to pro dobro všech

Primera Division - Trenér Zinedine Zidane sdělil hráčům, že po sezóně opustí Real Madrid, bude to pro dobro všech

Trenér Zinedine Zidane sdělil hráčům, že po sezóně opustí Real Madrid, bude to pro dobro všech © mirror.co.uk - Zinedine Zidane

2

Líbilo se

16.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Osmačtyřicetiletému Zidanovi v létě vyprší smlouva v Realu Madrid a zahraniční média již zjistila, že jednání o nové smlouvě neprobíhají a tento známý trenér Real Madrid opustí. Rovněž se píše, že jeho svěřenci již byli o změnách na trenérském postu informováni a jedná se o hotovou věc.

Francouzský trenér to ve španělském hlavním městě neměl jednoduché a kolem jeho budoucnosti kolují už měsíce pochybnosti. Nyní je už definitivně rozhodnuto.

Zidane působil v Realu Madrid dlouho. Poprvé to bylo v letech 2001 až 2006, kdy jako hráč odehrál 155 utkání, ve kterých nastřílel 37 branek. O několik let později se do Realu vrátil nejprve jako asistent, poté si prošel i B-týmem a dotáhl to až na hlavního vůdce jednoho z nejslavnějších fotbalových týmů.

Největší úspěchy zažíval v letech 2016-2018, kde se mu podařilo vyhrát Ligu mistrů, Superpohár UEFA, Mistrovství světa klubů, Španělský superpohár a také LaLigu.

V posledních letech už však nebyl schopen replikovat výsledky, přestože stále má šanci vyhrát LaLigu v letošní sezóně.

Zidane dvakrát viděl, že Madrid vypadl z Ligy mistrů, kdy neprošel přes Manchesteru City nebo Chelsea.

He has informed his players of his decision to leave in the coming weeks

Zidane se zabýval spekulacemi o své budoucnosti a prohlásil, že změna je někdy nezbytná.

„Mluvíte o mém odchodu už dlouhodobě, jako byste si mysleli, že odcházím, protože se vyhýbám odpovědnosti, nebo že jsem přestal věřit, když se situace zhoršuje,“ uvedl na tiskové konferenci.

„Tak to není, jediná věc na mně je, že to, co dělám, dělám až do konce, a pak přijde čas, kdy je ten okamžik změnit.“

„Pro každého, nejen pro mě. Pro klub, pro dobro klubu, pro lidi.“

„Neodcházím, protože je to snadné. Není to, jako bych se odvrátil a neohlédl se.“

„Ne, jsou chvíle, kdy tam musíš být, a jsou chvíle, kdy je to hotové a je čas se změnit. Je to pro dobro všech, nejen pro mě.“

V neděli večer si Madrid zahraje proti Athleticu Bilbao, což je jejich předposlední zápas sezóny a pokud ještě přemýšlí o titulu, tak musí nutně vyhrát a doufat ve ztrátu konkurenčního Atletica Madrid, které má na čele náskok dva body.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz, mirror.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

bez ronalda je to (pod)průměrný trenér

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články