Zpět na » Primera Division » Torreira: V Evropě už hrát nechci, chci hrát za Bocu Juniors

Torreira: V Evropě už hrát nechci, chci hrát za Bocu Juniors

Torreira: V Evropě už hrát nechci, chci hrát za Bocu Juniors © skysports.com -

0

Líbilo se

03.04. - Uruguayský záložník Lucas Torreira z Arsenalu, který momentálně působí na hostování v Atléticu Madrid, chce odejít z Evropy a hrát za argentinský klub Boca Juniors. Uvedl to po smrti své matky, která začátkem tohoto týdne podlehla na onemocnění Covid-19.

25letý záložník minulý víkend odcestoval do rodné Uruguaye za svou nemocnou matkou. Zemřela v pondělí, s koronavirem bojovala 11 dní.

Moje matka zemřela v 53 letech na nákazu koronavirem. Jedenáct dní bojovala o život, ale v pondělí jsem měl ten nejhorší možný telefonát," oznámil.

Požádal jsem vedení Atlética o svolení k cestě do Uruguaye. Trenér moje důvody chápal a dal mi k dispozici týden, já požádal ještě o delší čas.

V neděli se pravděpodobně vrátím zpět, musím si plnit své povinnosti a život musí jít dál. Atlético se vůči mně zachovalo velice pěkně a to je důležité," pokračoval.

Torreira po čtyřech letech strávených v Itálii podepsal v červenci 2018 smlouvu s Arsenalem. Po příchodu kouče Mikela Artety ztratil místo v sestavě a před touto sezonou odešel na hostování do Atlética Madrid. Ani v hlavním městě Španělska si ovšem nevybojoval místo v základní sestavě a nyní by se rád vrátil do Jižní Ameriky.

V ten den, kdy moje maminka zemřela, jsem svému agentovi řekl, že už nechci být v Evropě a že chci hrát za Bocu. Není to jen emotivní a bláznivé rozhodnutí kvůli mamince, vždycky jsem říkal, že chci hrát za Bocu. Toužím po tom. Chci být blíž k mému domovu, k mé rodině," uvedl pro ESPN.

Když to nejde teď, tak v červnu. Smlouvu mám s Arsenalem, v Atléticu hostuji a chci hrát za Bocu, snad se kluby dohodnou. Po osobní stránce se mi nedaří už dva roky, Arsenal mě ranil a v Atléticu nehraji tolik, jak bych chtěl. Už jsem se rozhodl," zakončil.

Gabriela Průšová / espn.com

Nejnovější články