Zpět na » Primera Division » Téměř pět let bez zranění, Williams má na dosah pozoruhodný rekord

Téměř pět let bez zranění, Williams má na dosah pozoruhodný rekord

Téměř pět let bez zranění, Williams má na dosah pozoruhodný rekord © daznservices.com -

0

Líbilo se

23.03. - Smůla na zranění provází během kariéry nejednoho top fotbalisty. Neymar, Reus, Matip či Dembélé jsou v tomto ohledu považováni za největší smolaře. No a pak je tady španělský útočník, který neví, co je to být dlouhodobě zraněný.

Zní to neuvěřitelně, ale Iñaki Williams z Athleticu byl naposledy zraněn 11. dubna 2016.

Tehdy ho na 9 dní vyřadily ze zápasového a tréninkového rytmu problémy se stehnem. Od tohoto zranění si však 26letý Španěl nepřipsal žádnou další absenci.

V La Lize odehrál neskutečných 185 zápasů za sebou a pokud se v této sezoně nezraní, tento ročník bude už pátý v řadě, kdy Williams nepocítí sílu zranění.

Bývalý obránce Realu Sociedad Juan Antonio Larrañaga (202 po sobě jdoucích zápasů) je držitelem historického rekordu v nejvyšší soutěži španělského fotbalu v počtu odehraných zápasů v řadě.

Tento rekord útočník Bilbaa v této sezoně už nepřekoná, neboť k dispozici má už jen 10 zápasů. Nicméně už během příštího ročníku může tento rekord pokořit.

Pokud ještě nahlédneme do Williamsova seznamu zranění, zjistíme, že kromě zmíněného stehna utrpěl jen další 3 zranění, kvůli kterým vynechal během své seniorské kariéry jen 21 zápasů.

26letý fotbalista v prvním týmu Athleticu debutoval v sezoně 2014/2015 a současný kontrakt mu běží až do léta 2028. Součástí této dohody je i výstupní klauzule nastavená na 135 milionů eur.

Za baskický celek doposud odehrál 284 zápasů, ve kterých si připsal 66 branek a přidal 40 asistencí.

V minulosti byl také spojován s přestupem do anglické PremierLeague, konkrétně do Liverpoolu nebo Manchesteru United.

Gabriela Průšová / sportbible.com, transfermarkt.com

Nejnovější články