Zpět na » Primera Division » Rozdíl mezi Zidanem a Koemanem? Jeden dokáže pracovat s talenty, druhý dělá přesný opak

Rozdíl mezi Zidanem a Koemanem? Jeden dokáže pracovat s talenty, druhý dělá přesný opak

Rozdíl mezi Zidanem a Koemanem? Jeden dokáže pracovat s talenty, druhý dělá přesný opak © newsbreak.com -

1

Líbilo se

27.01. - Bývalý brazilský záložník Rivaldo poskytl rozhovor pro španělský deník AS, ve kterém srovnává práci Ronalda Koemana na lavičce Blaugranas s prací Zinedina Zidana v Realu Madrid. Legendární hráč vysvětlil, že Nizozemec dokázal úspěšně sehrát mladé talenty se zkušenými hráči, zatímco jeho konkurent mladé hráče přehlíží.

„Vždy jsem říkal, že klíčovým faktorem pro mladé hráče je fakt, aby na ně nebyl vyvíjen příliš velký tlak. Myslím si, že Koeman to dělá perfektně."

„Dává talentům prostor na hřišti po boku Messiho nebo Busquetse. Koeman si za to zaslouží uznání a respekt," řekl mistr světa z roku 2002, který se následně vyjádřil o trenérovi Realu Madrid.

„Nevím, kdo je za tím vším, ale Zinedine Zidane dělá přesný opak, když nevyužívá Valverdeho, Rodryga nebo Vinícia."

„Tento týden jsem četl, že Vinicius koukal do mobilu, zatímco Zidane rozdával v kabině pokyny. Tyhle věci nelze řešit tak, že necháte fotbalistu na lavičce, protože tím ublížíte svému vlastnímu týmu.“

„Znamená to nenasadit hráče, který by mohl být rozhodující v mnoha zápasech," myslí si Rivaldo.

Vinícius Junior
Integrace mladých hráčů je v obou klubech opravdu rozdílná.

Zatímco osmnáctiletý Pedri pomáhá svému klubu, mladý Vinícius je v poslední době pod palbou kritiky. Jenže Brazilec není jediným mladým hráčem Realu, kterému se momentálně moc nedaří.

Martin Ødegaard ani Éder Militão téměř nehrají a nejsou tahouny svého klubu, tak jako zmíněný Pedri, Ronald Araújo nebo Ansu Fati, který je však v této sezoně zraněný.

Gabriela Průšová / as.com

Nejnovější články