Zpět na » Primera Division » Uctil Maradonu a dostal žlutou kartu. Messiho gesto může mít dohru

Primera Division - Uctil Maradonu a dostal žlutou kartu. Messiho gesto může mít dohru

Uctil Maradonu a dostal žlutou kartu. Messiho gesto může mít dohru © caughtoffside.com -

1

Líbilo se

30.11. - Lionel Messi byl jedním ze střelců Barcelony při domácí výhře nad Osasunou (4:0). Po svém střeleckém úspěchu uctil památku zesnulého Diega Maradony, když sundal svůj dres, pod kterým se skrýval dres týmu Newell´s Old Boys, kde Maradona svého času působil. Pravidla však hovoří jasně, po takové oslavě následuje žlutá karta. To však není jediný trest, pykat může i klub.

Kdyby byl Camp Nou plný lidí, tak by se na adresu rozhodčího strhl obrovský pískot.

Mateu Lahoz však neměl snadnou pozici a musel být tím, který za tento počin vytáhne žlutou kartu.

„Když jsem musel sáhnout po žluté kartě, zabolelo mě srdce. FIFA by měla udělat výjimku. Pokud tak někdo učiní, aby podpořil hnutí, například Black Lives Matters, nebo aby vzdal úctu legendě, tak by mu mělo být odpuštěno.“

„Já jsem jen dělal svou práci. Přiznám se, že jsem Messiho napomenul s těžkým srdcem. Vždyť Maradona byl jedním z nejlepších fotbalistů všech dob a věřím, že La Liga a FIFA žlutou kartu zruší," vyjádřil se hlavní rozhodčí nedělního utkání.


K tomu ale nejspíše nedojde a z hlediska trestu to není vše. Blaugranas hrozí i pokuta, kterou bude muset zaplatit Španělské fotbalové asociaci.

„Fotbalista, který si po vstřelení gólu svlékne dres a ukáže pod ním jakoukoli reklamu, slogan, zprávu, kresbu bez ohledu na obsah a účel, bude potrestaný sumou 3000 eur a napomenutím. Tuto částku platí hráčův klub,“ zní pravidla ve Španělsku.

Lionel Messi

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Gabriela Průšová / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 01.12. Odpovědět

Teď zbývá otázka jakou má aktuální situace hranice v kontrole, zákazech a co z toho ve finále bude. Buď se nemělo hrát vůbec a všechno měli zavřít na určitou dobu. Tímto způsobem to fakt dostane lidi do ještě horší situace a bude to jenom horší.

diagnóza barcelona no...socky.. Smajlík 3

MUFC_RedArmy
balmain - 01.12. Odpovědět

Doufám, že dostane stopku do konce sezony. Hajzl.

balmain

Pravidla jsou pravidla. A tahle přehnaná citlivost a "lidskost" vede lidstvo akorát do sraček. Smrt Maradony mě mrzí a nechci bejt neuctivej, ale není to tragédie alá Chapecoense nebo Busby babes. Zemřela legenda fotbalu a je to důvod ke smutku a účtě, ale dá se to vyjádřit i jinak a neporusovat u toho pravidla. Ano, některý pravidla jsou na kokot, ale zrovna tohle má smysl.

NoIscoNoDisco
Cornero - 01.12. Odpovědět

Souhlasím.

Cornero

Chápu, že jsou ty pravidla nějak nastavená, ale někdy by je měla převážit lidskost

Tomguncz27
Futfan - 30.11. Odpovědět

Tak tohle ho k zůstání na Camp Nou fakt nepřesvědčí...

Futfan
Nejnovější články