Zpět na » Primera Division » Barcelona ve finančních problémech. Klub se nedohodl s hráči na snížení mezd

Primera Division - Barcelona ve finančních problémech. Klub se nedohodl s hráči na snížení mezd

Barcelona ve finančních problémech. Klub se nedohodl s hráči na snížení mezd © espnfc.com - Barcelona změni klubové logo

1

Líbilo se

12.11. - Finanční situace Barcelony se nelepší, právě naopak, klub totiž dnes oznámil, že ani po několikatýdenních jednáních se nedohodl s hráči na potřebném snížení mezd. Pro Barcelonu je to vzhledem k jejím finančním problémům způsobeným pandemií koronaviru a uzavřenými stadiony velice špatná zpráva.

Epidemie koronaviru neměla snad na žádný jiný evropský velkoklub tak drastický dopad, jako na Barcelonu. Ta totiž kvůli opatřením proti šíření koronaviru naprosto přišla o tržby ze vstupného a významná část jejích příjmů měla pocházet i z odvětví fotbalového cestovního ruchu, který se naprosto zastavil.

Tato ztráta příjmů v kombinaci s drasticky nadhodnocenými mzdami hráčů a nevydařenými přestupy způsobila, že se klub dostal do hluboké finanční krize.

Vedení Barcelony doufalo, že se dohodne s hráči na 30% snížení jejich platů, díky čemuž by ušetřila přibližně 191 milionů eur (171 milionů liber), ale obě strany ani po týdnech jednání nenašly společnou řeč.

Klub nyní vydal prohlášení, ve kterém uvedl: „Dnes, 11. listopadu, po několika týdnech intenzivních jednání, ukončily strany konzultační období, aniž by dosáhly dohody.“

„Všechny strany se dohodly, že se znovu sejdou 23. listopadu, aby zvážily a rozhodly, zda jsou návrhy, které zůstávají na stole, přijatelné.“

Rok 2020 byl jedním z nejtěžších v celé historii Barcelony. Po nevydařeném závěru sezóny, kdy klub přišel o titul v La Lize a z Ligy mistrů vypadl po debaklu od Bayernu Mnichov, přišla v létě přestavba kádru.

Ta znamenala odchod Luise Suáreze, Artura Vidala a několika dalších hráčů, zatímco Lionel Messi podal žádost o přestup, kterou vedení klubu zamítlo.

Minulý měsíc pak kvůli stávající situaci předčasně rezignoval nepopulární prezident klubu Josep Maria Bartomeu.

Pokud klub nedosáhne dohody s hráči ohledně snížení mezd, má pravomoc jednostranně snížit platy i bez jejich souhlasu. Podle hráčské unie by to však představovalo porušení smlouvy a hráči by si díky tomu mohli volně hledat nový klub.

Kam dál?

Vít Sedlák / goal.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smutná realita celkově dnešního fotbalu,vše je pouze o penězích.Hráči berou zbytečně velké platy a kolikrát za nic.

Rudejdablik
Kuzma - 13.11. Odpovědět

Poslední zhasne ... Smajlík 2

Kuzma
COKO - 13.11. Odpovědět

Je to smutné a smutné, že "fotbaloví fanoušci" z toho mají radost. Hráči, kteří odmítli snížení platu nemají v týmu co dělat.

COKO
Wazz - 13.11. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

Ale vládcevesmíru přece říkal, že... Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

RoyKeane
balmain - 12.11. Odpovědět

Otázka zní, jakému klubu bude za půl roku fandit potratvesmíru? Smajlík 5

balmain
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články