Zpět na » Primera Division » Barcelona žaluje Neymara, po své bývalé hvězdě požaduje 10 milionů eur

Primera Division - Barcelona žaluje Neymara, po své bývalé hvězdě požaduje 10 milionů eur

Barcelona žaluje Neymara, po své bývalé hvězdě požaduje 10 milionů eur © goal.com -

1

Líbilo se

12.11. - Vedení fotbalové Barcelony žaluje svého bývalého hráče Neymara, který v srpnu 2017 přestoupil za rekordních 222 milionů eur do pařížského St. Germain, o 10 milionů eur. Podle katalánského klubu jde o finance, které mělo vedení zaplatit nad rámec platné smlouvy.

Barcelona měla fotbalistovi zaplatit zmíněné prostředky, aby se vyhnul nesrovnalostem směrem k finančnímu úřadu během vyšetřování přestupu Neymara z brazilského Santosu v roce 2013.

Vedení však nakonec dospělo k verdiktu, že klub tyto prostředky platit neměl, proto požádují peníze zpět.

Obě strany se mezitím staly terčem španělských úřadů, že při přestupu fotbalisty z Brazílie do Španělska došlo k nesrovnalostem, které měly zakrýt skutečnou částku zaplacenou za služby elitního útočníka.

Neymar

Finanční úřad ve Španělsku úzjistil, že se katalánský klub dopustil chyby při výpočtu daní vyplývajících z výše mzdy. Přímo z této chyby měl těžit Brazilec a Katalánci se nyní pokusí získat zmíněnou částku od hráče zpět.

Španělský finanční úřad upozornil, že pokud Barcelona nebude schopna od Neymara předmětnou částku vysoudit, tak ji papírově vykáže jako dar katalánského klubu brazilskému hráči.

Neymar hrál za Barcelonu v letech 2013 až 2017, poté přestoupil do francouzského Paris Saint-Germain za rekordních 222 milionů eur.

Neymar

Za zmínku také stojí, že Neymar podle úřadů dluží 34,6 milionu eur na daních, což je nejvyšší dluh jedné osoby vůči finančním úřadům ve Španělsku.

Gabriela Průšová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články