Zpět na » Primera Division » Barcelona bude mít nového prezidenta, kritizovaný Bartomeu rezignoval

Primera Division - Barcelona bude mít nového prezidenta, kritizovaný Bartomeu rezignoval

Barcelona bude mít nového prezidenta, kritizovaný Bartomeu rezignoval © goal.com -

0

Líbilo se

29.10. - Josep Maria Bartomeu v úterý rezignoval na post prezidenta španělského fotbalového velkolubu FC Barcelona. Stejný krok udělala i správní rada klubu. Bartomeu odstoupil po sílícím tlaku od fanoušků a sporech s hráči, zejména s Lionelem Messim. Argentinský fotbalista chtěl v létě Barcelonu opustit, ale vedení mu to neumožnilo.

V září se dokonce na podporu odvolání prezidenta uskutečnila petice členů klubu, na které se objevilo 16 250 podpisů. Díky ní se ve dnech 15. a 16. listopadu mělo konat referendum. To se ale po jeho rezignaci neuskuteční.

Volby nového prezidenta by se měly konat do 90 dnů, do té doby povede klub dočasný management.

O uvolněný post se podle španělských médií ucházejí 47letý podnikatel Victor Font i bývalý prezident Joan Laporte.

Bartomeu jako jedno z posledních rozhodnutí ve funkci odsouhlasil vstup Barcelony do navrhované nové soutěže Evropská superliga.

„Mohu ohlásit fantastické zprávy. Včera jsme se dohodli, že se v budoucnu zapojíme do Evropské superligy, což zajistí finanční stabilitu klubu."

„Vedení i já jsme spokojeni s rozhodnutím odstoupit," uvedl Bartomeu.

Náhlá změna postoje u Bartomeua je způsobena rozhodnutím katalánské vlády, která trvá na tom, aby se hlasování o vyslovení nedůvěry zorganizovalo už o tomto víkendu.

„Žádali jsme pouze o právní pokrytí, to samé, co organizátoři hlasování o vyslovení nedůvěry požadovali o centrální vládě," řekl na tiskové konferenci.

Bartomeu však prohlásil, že se vedení snažilo zůstat v úřadu až do březnových voleb v roce 2021.

„Volby na březen jsme svolali proto, abychom situaci uklidnili. Neměli jsme žádný důvod rezignovat, protože volby jsou na programu v březnu a stále je tu práce, kterou je třeba udělat. Jde o odpovědnost, které jsme se nemohli vyhnout."

Gabriela Průšová / espn.com, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články