Zpět na » Primera Division » Sedmnáctiletý supertalent Camavinga nelituje, že odmítl Real Madrid

Primera Division - Sedmnáctiletý supertalent Camavinga nelituje, že odmítl Real Madrid

Sedmnáctiletý supertalent Camavinga nelituje, že odmítl Real Madrid © dailymail.co.uk - Eduardo Camavinga

0

Líbilo se

21.09. - Eduardo Camavinga přiznal, že vůbec nelituje odmítnutí nabídky Realu Madrid, který se o jeho služby intenzivně zajímal. Hráč francouzského Rennes upřednostnil pokračování v tomto klubu, kde má jistou herní zápasovou vytíženost, před riskantním odchodem do velkoklubu.

Před necelým půlrokem vytvořilo vedení Realu užší seznam mladých hráčů, o které má zájem. V něm na předních místech figuroval 17letý defenzivní záložník Camavinga. Ten ale i pro následující sezónu zůstává v Rennes, které se v minulém ročníku umístilo na senzačním 3. místě a může se tak těšit na skupinovou fázi Ligy Mistrů.

„Camavinga je považován za jeden z největších talentů ve Francii a jako hráč středu pole už upoutal i trenéra Realu Madrid Zinedina Zidana," uvedl manažer Rennes Julien Stephan.

„Zájem Realu Madrid? Samozřejmě, že je to velký kompliment, když se o vás zajímá tak obrovský klub. Ve fotbale je hodně spekulací, ve kterých je hodně pravdy a mnoho lží," řekl Eduardo Camavinga.

„Společně s rodinou jsme se rozhodli pro setrvání v Rennes. Jsem za to šťastný, musím se soustředit pouze na fotbal a nenechat se moc rozptylovat,“ vysvětlil mladý hráč důvod svého setrvání.

V roce 2019 absolvoval v dresu prvního týmu Rennes prvních 32 zápasů, dokonce se stal nejmladším hráčem v historii tohoto klubu. Na trávník vyběhl v soutěžním zápase ve věku 16 let a 4 měsíce. V minulém ročníku odehrál v Ligue 1 25 duelů. Jeho tržní hodnota se odhaduje na 37,5 milionu eur, nicméně smlouvu má platnou až do června 2022 a proto je možné, že by jeho současný zaměstnavatel požadoval o něco vyšší částku.

Mezinárodní fotbalová federace obecně nepovoluje přesuny hráčů mladších 18 let mimo Evropu, ale Camavinga by mohl být osvobozen kvůli svému francouzskému občanství.

„Camavinga žije se svými rodiči od šesti let ve Francii. Už začal reprezentovat Francii do 21 let, a proto nepatří na seznam mladých hráčů mimo Evropu," vysvětlil deník AS.

Třetí nejmladší debutant Francie v historii

Camavinga přišel na hřiště v 63. minutě při domácí výhře Francie 4:2 nad Chorvatskem v září 2020.

Nahradil N´Gola Kantého a ve věku 17 let a 303 dnů zažil reprezentační premiéru. Stal se tak třetím nejmladším debutantem v historii francouzského národního týmu.

„V první řadě cítím radost a hrdost za svou rodinu. Netuším, odkud ta sebedůvěra pochází, často jsem hrál se staršími hráči a umožnilo mi to výborně dozrávat," řekll Camavinga po svém debutu pro TF1.

Camavinga netají, že jeho vzorem je krajan Paul Pogba, ke kterému ho často přirovnávají.

O mladého záložníka mělo velký zájem i Paris St. Germain a dá se očekávat, že v nejbližších letech se o jeho služby rozpoutá velký boj.

Gabriela Průšová / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články