Zpět na » Primera Division » Anelka o působení v Realu Madrid: Byla to noční můra

Primera Division - Anelka o působení v Realu Madrid: Byla to noční můra

Anelka o působení v Realu Madrid: Byla to noční můra © rhein-zeitung.de -

1

Líbilo se

10.08. - Vystřídal šest klubů za osm let, jeho jméno se spojovalo se vzpourou francouzské reprezentace a vždy byl označován jako kontroverzní fotbalista. Ve svém novém dokumentu otevřeně mluví o nevydařeném přestupu do Realu Madrid, který byl svého času pro „bílý balet" nejdražším v historii.

V roce 1999 se teprve dvacetiletý Anelka přesouvá z anglické Premier League, kde oblékal dres Arsenalu Londýn, do metropole Španělska přichází za 24,5 milionu eur a jeho špatná zkušenost začíná už po první tiskové konferenci.

„Nečekal jsem, že tady kvůli mně bude tolik lidí," prohlásil na oficiálním představení.

„Po celé akci jsem šel do šatny. Přišel jsem první a vybral si místo, ale jak přicházeli další fotbalisté, tak jsem byl odkudkoliv vyhazován. Musel jsem se přesouvat asi dvacetkrát a říkal jsem si ´Co tady děláš? Bude to hrozné.´ Ten den byl pouze začátkem té nejhorší noční můry..“

Jeho situace v klubu se zhoršovala každým zápasem. Prvních pět měsíců se vůbec nedokázal gólově prosadit a byl pod palbou kritiky: „Každý den jsem byl v novinách, vůbec jsem neměl osobní život. Pomalu už jsem nemohl chodit ani na ulici, či něco si koupit, aby se to hned neobjevilo na stránkách novin.“

Střeleckou smůlu se mu podařilo prolomit až v El Clásicu, jenže pak ho trenér začal ignorovat. Anelka byl posazen na lavičku a odmítal trénovat. Za své chování dostal pokutu a oblíben nebyl ani mezi spoluhráči.

„Pomáhal jsem Madridu získat osmý titul v Lize mistrů, na což jsem hrdý, ale ve skutečnosti jsem tam udělal velmi málo. Mohl jsem toho udělat mnohem víc, ale nedostal jsem šanci. Když chceš hrát za Real Madrid, musíš se obětovat, ale já jsem byl moc mladý na to, abych tomu rozuměl. Tento krok přišel velmi brzy v mé kariéře. Opravdu příliš brzy,“ zakončil Anelka.

Za Real Madrid nastoupil celkově do 33 zápasů, ve kterých zaznamenal 7 gólů a přidal 6 asistencí. Po první sezóně se stěhoval do svého mateřského klubu, Paris Saint-Germain.

Gabriela Průšová / dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 11.08. Odpovědět

Gábinko, klub Arsenal Londýn neexistuje ;)

Cornero
Srnek - 10.08. Odpovědět

Tady někdo koukal na dokument od Netflixu

Srnek
Reklama
Reklama
Nejnovější články