Zpět na » Primera Division » Černá listina Realu Madrid. Koho se prezident Pérez hodlá v létě zbavit?

Primera Division - Černá listina Realu Madrid. Koho se prezident Pérez hodlá v létě zbavit?

Černá listina Realu Madrid. Koho se prezident Pérez hodlá v létě zbavit? © sport.es - Opustí Real i Bale s Jamesem?

0

Líbilo se

23.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Loni stála plánovaná obměna kádru madridského Realu kolem 300 milionů eur. A výsledek? Rozhodně ne tak bombastický, jak se při jeho uskutečňování předpokládalo. Proto se v létě chystá Bílý balet utrácet znovu a podle Diario SPORT se tato operace může negativně dotknout hned jedenácti členů stávajícího kádru Realu Madrid.

Hazard, Jović, Militao, Rodrygo, Mendy, to je výčet jmen, za která zaplatil Real Madrid loni v létě tři sta milionů eur. A ruku na srdce, odezva na trávníku zatím rozhodně nebyla taková, jak se možná ve vedení klubu domnívali. Letos proto má rekonstrukce kádru trenéra Zidana pokračovat. Ale jako bývá zvykem například i v dopravních prostředcích, nejdříve je třeba nechat lidi vystoupit, aby další mohli nastoupit.

Převedeno na situaci na Santiagu Bernabéu, je potřeba nejprve uvolnit skříňky v kabině prvního týmu, aby je avizované posily mohly následně znovu zabydlet. Real má naplněnou soupisku až po okraj, takže už jen z logistického hlediska je třeba tento tah udělat jako první. A pak je zde také pohled ekonomický. Real sice není úplně na štíru s financemi ani při současné krizi, ale jakákoliv položka v kolonce plus se počítá k dobru.

Prezident Florentino Pérez má v plánu se rozloučit možná až s jedenácti fotbalisty, jejichž budoucnost je obestřena mlhou. Deník Sport sestavil společně s experty tzv. Černou listinu, na níž jsou právě hráči, s nimiž se Real může v létě rozloučit.

Není žádným překvapením, že seznamu vévodí Gareth Bale. Klub se ho snaží prodat už několik přestupových oken, ale všechny snahy zatím vycházely naprázdno. Společně s ním je na přední pozici i James Rodríguez, s nímž trenér Zidane v žádném případě do nové sezóny nepočítá a pokud chce kdysi výborný Kolumbijec znovu nastartovat svoji kariéru, bude to muset udělat v jiném klubu. Zájem je o něj v Premier League.

Brahim Díaz

Vytrvale se odchodu brání i mladý Brahim Díaz. Ten přicházel v lednu 2019 do klubu s velkými iluzemi, ovšem zatím zůstalo jen u nich. Jeho budoucnost v madridském klubu vypadá hodně černě. Stejně jako u jeho jmenovce útočníka Mariana Díaze. Ten si pod Zidanem v podstatě nekopl a rovněž pro něj je jediným východiskem odchod z týmu. Nijak optimistické vyhlídky nemá ani pravý obránce Álvaro Odriozola, který už to možná tuší, když v lednu souhlasil s hostováním v Bayernu Mnichov. Je jasné, že za Carvajalem moc šancí nedostane a v létě se s největší pravděpodobností ještě vrátí Achraf Hakimi z hostování v Dortmundu.

Tři letní posily rovněž nemají jasnou budoucnost v klubu. Útočník Jović přicházel s gloriolou střelce z Eintrachtu Frankfurt za 60 milionů eur, ale za celou sezónu dal jen dva góly. Některé zdroje ho vidí od příští sezóny v jiném klubu, pak tu jsou ale jiné informace, jež hovoří o zájmu Bílého baletu nechat si ho v týmu. Podobně rozporuplné zvěsti jdou i kolem obránce Militaa, ale u něj je přeci jen pravděpodobnější hostování s možnou přestupovou opcí. Brankář Alphonse Areola, klient agenta Mina Raioly, by sice rád změnil hostování z PSG na trvalý přestup, v hlavním městě Španělska se mu líbí, ovšem s tím Real souhlasit nebude.

Mračna se stahují i nad dvěma ikonami madridského klubu. V létě možná Real opustí držitel Zlatého míče z roku 2018 Luka Modrić, který díky rozpuku Fede Valverdeho přišel o místo v záložní řadě. Navíc mu v září bude už 35 let a končí mu za rok smlouva. Nejistá situace se týká i obránce Marcela. Toho postupně Ferland Mendy vytlačil ze sestavy a Brazilcův odchod z Bernabéu po třinácti letech věrných služeb by nebyl ničím překvapivým. Čím dál tím herního prostoru dostává od Zinedina Zidana i Lucas Vázquez, kterému už také schází jen rok smlouvy a bude mu letos 29 let.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články