Zpět na » Primera Division » Hvězdný fotbalista Barcelony preferuje anglickou ligu. Klubu by se hodil do jedné operace

Primera Division - Hvězdný fotbalista Barcelony preferuje anglickou ligu. Klubu by se hodil do jedné operace

Hvězdný fotbalista Barcelony preferuje anglickou ligu. Klubu by se hodil do jedné operace © goal.com - Philippe Coutinho

0

Líbilo se

28.03. - V Liverpoolu zářil. Vysloužil si na základě toho přestup do Barcelony. Ale tam jako by na něj sedlo zlé zaklínadlo a od té chvíle se excelentní fotbalista začal vyloženě trápit. A kletbu, jak se zdá, neprolomil ani během hostování v kádru bundesligového šampiona Bayernu Mnichov.

V létě tudíž dojde na další jeho přesun. To už je jisté. Bayern má sice k dispozici opci na přestup ve výši 120 milionů eur, ale takovou dardu za fotbalistu, který nijak nevyniká, určitě obětovat nebude. Na řadě by tedy byl návrat do Barcelony, kde má platný kontrakt do roku 2023. Trenér Setién se sice vyslovil v tom smyslu, že s Coutinhem počítá, ovšem plány klubového vedení jsou trochu odlišné. A Setién určitě není v pozici, že by si jeho setrvání vydupal. Jestli po něm vůbec tolik prahne a nešlo jen o zdvořilostní frázi, což je další otázka.

Barcelona totiž velice ráda ušetří Coutinhovu mzdu ve výši 13 milionů eur, která je při teoretických příchodech Neymara nebo Lautara Martíneze příliš velká. A také by z jeho prodeje vydělala nějaké miliony.

„Podle deníku Mundo Deportivo chce Coutinho za každou cenu zpět do Anglie, kde jeho situaci monitorují Arsenal, Chelsea a Tottenham," uvádí britský deník The Sun.

„Proslýchá se, že Barcelona má naopak zájem o koupi záložníka Tottenhamu Ndombelého, který přišel minulé léto z Lyonu za rekordní částku 65 milionů liber," pokračuje list.

Spekulace proto hovoří o tom, že se Barcelona bude snažit nabídnout Coutinha v operaci, v jejímž rámci by opačným směrem putoval francouzský středopolař.

Tottenham měl o Coutinha zájem již minulý rok, ale brazilský ofenzivní záložník nakonec skončil v mnichovské Allianz Areně. Dokonce měl odmítnout možnost posílit Kohouty. Barcelona i přesto odeslala Spurs potřebné dokumenty, ti ale nakonec získali z Betisu argentinského záložníka Lo Celsa.

Ačkoliv se teoreticky jeví obchod z hlediska fotbalového velmi zajímavě, z ekonomického pohledu už to taková paráda není. Je jasné, že by si Coutinho musel výrazně sáhnout na svůj nabobtnalý plat, protože takovou zátěž rozpočet Kohoutů určitě neunese.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články