Zpět na » Primera Division » Kolik zaplatí Arsenal za záložníka Realu Madrid? A učiní tak vůbec?

Primera Division - Kolik zaplatí Arsenal za záložníka Realu Madrid? A učiní tak vůbec?

Kolik zaplatí Arsenal za záložníka Realu Madrid? A učiní tak vůbec? © bleacherreport.com - Dani Ceballos

1

Líbilo se

15.03. - Nejbližší budoucnost záložníka Realu Madrid Daniho Ceballose zatím není vůbec jasná. Španělský fotbalista působí v této sezóně jako hostující hráč v Arsenalu. Ten v tuto chvíli zvažuje, jestli se bude pokoušet hráče získat natrvalo, nebo se jeho služeb vzdá. Neexistuje totiž pevně stanovená opce, kterou by museli Gunners složit a případný přestup by tak byl předmětem složitého vyjednávání.

Arsenal má před sebou složité rozhodnutí. V létě skončí hostování španělskému záložníkovi Danimu Ceballosovi a na managementu Kanonýrů je, aby rozhodl o tom, jestli se bude pokoušet hráče získat do svého vlastnictví, anebo jeho služby oželí.

V létě odcházel Ceballos z Realu Madrid nepříliš spokojený. Hrál málo, s trenérem Zidanem si moc nepadl do oka. Toužil proto po angažmá, kde si mnohem víc zakope. Nabídl se Arsenal, manažer Emery mu takovou možnost přímo sliboval.

Jenže naneštěstí pro Ceballose u kormidla Arsenalu nevydržel dlouho. Špatné výsledky mu srazily vaz a na lavičce předčasně skončil. Jenže ještě předtím se ze sestavy postupně vytrácel i madridský fotbalista, jemuž ještě přitížilo podzimní zranění, z něhož se vylízával hodně dlouho.

Proto když mu po zotavení nový manažer Arteta nedával moc šancí si zahrát a spíše ho dusil na lavičce nebo na tribuně, vypadalo to na Ceballosův návrat zpět do Realu. Jenže postupně se začínala karta obracet a i Arteta už Ceballose mnohem více využívá.

„Po zranění mu to chvíli trvalo, než se dostal na svůj obvyklý level, který měl a který i já z minulosti znám. Teď už podává mnohem lepší výkony a i z toho důvodu mu dávám mnohem větší prostor," uvedl španělský manažer.

Ceballos výkonnostně opět narostl, vynikly jeho přednosti, herní vidění, skvělá technika, ofenzivní myšlení. I kvůli tomu Arsenal přemýšlí nad jeho trvalým přestupem. Jenže mezi Realem a Arsenalem není dohodnuta přestupová opce. Sám Ceballos ji nechtěl. Věřil, že by se mohl v Realu ještě prosadit. Jenže pokud na Bernabéu bude stále velet Zidane, nezdá se taková cesta moc pravděpodobná.

Proto by oba kluby byly nuceny jednat. A pokud podle webu The Athletic chtěl loni Real za hráče 40 milionů eur, pak letos z této sumy nebude chtít slevit ani cent. A prostředky Arsenalu na nákup hráčů budou v létě omezeny. Tedy pokud se nepodaří Gunners skvělý závěr soutěže (jestli se vůbec dohraje) a nevybojuje si účast v Lize mistrů. Cesta přes vítězství v Evropské lize už je totiž po vyřazení od Olympiacosu zavřena.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články