Zpět na » Primera Division » Chelsea má zájem o hráče, kterého Barcelona odložila na hostování

Primera Division - Chelsea má zájem o hráče, kterého Barcelona odložila na hostování

Chelsea má zájem o hráče, kterého Barcelona odložila na hostování © goal.com - Marc Cucurella

0

Líbilo se

15.03. - Vedení londýnské Chelsea údajně velmi pozorně sleduje výkony levého záložníka Marca Cucurelly, kmenového hráče Barcelony, který ale v této sezóně hostuje v týmu štiky španělské La Ligy z Getafe. A zde se parádně rozehrál.

Marc Cucurella je jeden z produktů slavné barcelonské akademie La Masía, kam ve svých čtrnácti letech přestoupil z konkurenčního Espanyolu. Postupně procházel jednotlivými kategoriemi, až přišel čas učinit krok nejdůležitější, do dospělého A týmu.

Jenže ten se mu zatím uskutečnit nepodařilo. Ačkoliv měl několikrát nakročeno velmi slibně, nakonec musel vzít za vděk hostováním v jiném klubu.

V létě roku 2018 to bylo směrem do baskického Eibaru, kde zaznamenal výtečnou sezónu. Mělo se za to, že pro ligový ročník 2019-2020 už zůstane v prvním týmu Barcy. Zvláště poté, co nejprve Eibar uplatnil opci na přestup, aby Barcelona tento krok přebila aktivováním svého práva zakotveného ve smlouvě a hráče vykoupila zpět do svých služeb.

Jenže kouč Ernesto Valverde s hráčem znovu nepočítal a Cucurella se musel opět stěhovat. Tentokrát na jižní okraj hlavního města Madridu. Do Getafe. A zde se mu daří rovněž skvěle. Převážně nastupuje na levém kraji zálohy, ale v krvi má zažitou i roli levého obránce, na níž je původně vyškolen.

A proto se o hráče začala zajímat londýnská Chelsea, která by právě pozici levého beka chtěla posílit, neboť pro manažera Franka Lamparda je zklamáním výkon Marcose Alonsa.

Cucurella je hráče Barcelony, ale Getafe, kromě toho, že hradí hráčův plat, má opci na přestup ve výši 6 milionů eur. Ve smlouvě je ale rovněž zakotvena klauzule, na jejímž základě by azulones museli z každého dalšího přestupu uhradit Barceloně 40 procent částky.

O fotbalistu se ale Chelsea nezajímá sama. V řadě uchazečů stojí například Neapol, Leverkusen či Mönchengladbach.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli si tohoto hráče nechají utéct tak jsou na tom ve vedení o hodně hůř než jsem si myslel.

MESSIFCB
dalko - 15.03. Odpovědět

Presne

dalko
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články