Zpět na » Primera Division » Radost, jako by dal gól. Přitom jen zastavil Messiho

Primera Division - Radost, jako by dal gól. Přitom jen zastavil Messiho

Radost, jako by dal gól. Přitom jen zastavil Messiho © thesun.co.uk - Marcelo

1

02.03. - VIDEO Zajímavý moment nabídlo včerejší El Clásico, souboj mezi dvěma top španělskými kluby Realem Madrid a Barcelonou. Miláček domácích tribun Marcelo předvedl nevídaný obranný zákrok, kdy se mu podařilo zastavit pronikajícího útočníka Barcelony Messiho. A měl z něj měl takovou radost, že to skoro vypadalo, jako by dal branku.

Real Madrid vyhrál možná klíčovou bitvu o titul v poměru 2:0. První gól vstřelil v 71. minutě brazilský útočník Vinícius Júnior, který i díky teči obránce Barcelony Piquého prostřelil z úhlu brankáře Ter Stegena.

Ovšem pár minut nato se do velmi dobré šance řítil na druhé straně Lionel Messi, hlavní hvězda azulgranas. Ten byl po většinu času jen stínem hráče, který týden předtím nastřílel čtyři branky do sítě Eibaru.

Nicméně v 75. minutě se mu rýsovala jedinečná šance vyrovnat. Po převzetí kolmého pasu se už už hotovil ke střele. Jenže vůbec k ní nedošlo, neboť matador Marcelo vytáhl exkluzivní zákrok. Poté, co doběhl argentinskou hvězdu, na poslední chvíli ukopl Messimu míč od kopačky a ve spolupráci s Varanem uhasili hrozící nebezpečí.

Mnohé následně překvapila a zároveň pobavila euforická reakce brazilského zadáka, který úspěšný zákrok slavil pomalu stejně vehementně, jako by sám vstřelil branku.

„Marcelův projev byl věnován všem, kteří ho kritizovali. Zákrok na Messiho posloužil jako důkaz, že ještě nepatří do starého železa. Kritiku nepřijal příliš dobře, ale klub stál vždy na jeho straně," napsal deník Marca.

Za podobný kousek sklidil ocenění i na sociálních sítích. „Tak to mě podržte, Marcelo předběhl Messiho," napsal uživatel M.A.J. „Marcelo využil množství zkušeností, které za mnoho let získal. Ještě před pár lety by možná Messiho fauloval a akorát by přidělal další problémy. Ale tohle byl parádní kousek. Slavil ho naprosto po právu," přidal se UtdArena. Trochu zklamaný byl fanoušek s nickem Your LAB, když napsal: „Můj Messi už je starý, když už nestíhá rychlostně Marcela."