Zpět na » Primera Division » Odchod pod palbou kritiky. Barcelona se zbavila nadějného mladíka

Primera Division - Odchod pod palbou kritiky. Barcelona se zbavila nadějného mladíka

Odchod pod palbou kritiky. Barcelona se zbavila nadějného mladíka © elespanol.es - Carles Pérez

1

Líbilo se

30.01. - Barcelona dnes oficiálně potvrdila odchod dalšího fotbalisty z kádru, který nedostával od trenérů příliš herních příležitostí. Carles Pérez odešel do AS Řím na hostování s povinnou opcí na přestup ze strany italského klubu. Barca nedokázala do operace zahrnout opci na zpětný nákup, jak původně zamýšlela a může ho tak definitivně ztratit. Mezi příznivci panuje rozčarování.

Rozporuplné pocity panují mezi barcelonskými fanoušky. Dnes byl totiž potvrzen odchod 21letého útočníka Carlese Péreze do AS Řím. Operace samotná ani tak nevyvolala nějakou polemiku. Od trenéra Setiéna ani před tím Valverdeho příliš herních možností nedostával, hrál spíše za béčko, na jehož soupisku patřil. Potud vše v pořádku.

Ovšem na podzim fotbalista prodloužil smlouvu do roku 2022 a mělo se za to, že s ním klub do budoucna počítá. A asi počítal. Při jednáních totiž trval na tom, aby mohl hráče, pokud bude v AS Řím podávat dobré výkony, získat zpět do svých řad prostřednictvím opce.

Jenže v určitých fázích se jednání mezi oběma kluby dostalo do slepé uličky právě kvůli zmíněné opci. Italský klub nesouhlasil, aby byla zahrnuta do operace a hrozil, že od angažování Péreze odstoupí. Azulgranas nakonec couvli. Konečná forma operace je následovná - Pérez bude půl roku v AS hostovat, za což vyinkasuje Barca 1 milion eur a po sezóně musí římský klub povinně zaplatit 11 milionů eur plus další 3,5 ve formě bonusů.

Je evidentní, že při vyjednáváních s římským klubem Barcelona prohrála. Podobný názor na to mají i čtenáři deníku Mundo Deportivo. Téměř 75 procent se domnívá, že tato operace není pro klub dobrá. Příliš je neutěšila ani informace, že Barcelona má na Carlese Péreze předkupní právo, pokud by ho AS Řím chtělo v budoucnu prodat dál. V ten moment může dorovnat nabídku kupujícího klubu a získat ho zpět.

A ještě důležitá informace - Carles Pérez podepíše s AS Řím kontrakt do června roku 2024.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

suhlasim s kolegami...toto su akoze hraci s becka ktory nedostavaju poriadne priestor...a pritom su na A muzstvo prislabucky..perfektny predaj..

cica310584

Prumernej hrac..dobre ze sel pryc. Na Barcu proste nema

HahaMadrid
F4BRE - 30.01. Odpovědět

Když nastoupil tak se mi teda ani jednou nelíbil. Neměl nic navíc, nic rozdílovýho

F4BRE
kochito - 30.01. Odpovědět

Pane Preisler: Barcelona se zbavila se? Vážně? To si to po sobě neumíte ani přečíst? Ostuda Smajlík 19

kochito
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články