Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Barcelona v závěru zkolabovala, v Superpoháru se bude hrát madridské finále

Barcelona v závěru zkolabovala, v Superpoháru se bude hrát madridské finále

Barcelona v závěru zkolabovala, v Superpoháru se bude hrát madridské finále © standard.co.uk - Koke

1

Líbilo se

09.01. - REVIEW Velmi dramatický vývoj přineslo druhé semifinále španělského Superpoháru. Barcelona hned od úvodu druhé půle prohrávala s Atléticem 1:0. Dvěma góly sice dokázala převrátit výhodu na svoji stranu. Jenže Los Colchoneros využili kolapsu azulgranas v závěrečné desetiminutovce a dvěma brankami zařídili svůj postup do nedělního finále proti Realu Madrid.

Barcelona 2:3 Atlético Madrid

Góly: 51. Messi, 62. Griezmann - 46. Koke, 81. Morata z penalty, 86. Correa

Barcelona: Neto - S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Vidal, Busquets (85. Rakitič), de Jong - Messi, Suárez, Griezmann

Atlético: Oblak - Trippier, Felipe, Savič, Lodi (67. Vitolo) - Correa, Herrera (46. Koke (73. Llorente)), Thomas, Saúl - Joao Félix, Morata

První poločas druhého semifinále nepřinesl nijak záživnou podívanou. Barcelona měla územní převahu, ovšem šancí ke vstřelení vedoucí branky si moc nevypracovala. Oblaka vyvedla z klidu snad jen střela Messiho z 22. minuty, teč Griezmanna hlavou po rohu a střela francouzského útočníka ze 40. minuty.

Atlético náhradníka Barcelony ohrozilo jen jednou, z přímého kopu otestoval Neta Héctor Herrera. Brazilský gólman byl ale pozorný.

Úplně jiný zápas se ale hrál po přestávce. Určitě to ovlivnil brzký gól Atlética. Po kombinaci mezi Felixem a Correou zakončoval hned v první minutě Koke, který do zápasu zrovna naskočil jako střídající hráč.

Madridský klub se ale z vedení neradoval dlouho. Za pět minut centr Vidala ztlumil Suárez a Messi vystřelil přesně - 1:1. Za dalších pět minut měl velmi dobrou možnost Griezmann, snažil se přelobovat Oblaka. Ovšem slovinský brankář je hodně vysoké postavy a jakousi volejbalovou smečí balón odvrátil od své branky.

Přesně po hodině hry se Barca radovala ze druhé vstřelené branky. Jejímu autorovi Messimu ale zkazil radost sudí po shlédnutí videa, argentinský útočník si podle všeho pomohl při zpracování rukou.

Dvě minuty nato už ale padla regulérní branka. Střelu Suáreze hlavou sice ještě Oblak vyrazil, ale k míči se dostal dobíhající Griezmann a Barca vedla 2:1. Ta zápas pohodlně kontrolovala a dostala chuť na další góly. Jeden v 74. minutě i vstřelila po pěkném signálu se trefil Piqué, ale znovu zaúřadovalo video a kvůli ofsajdové pozici přihrávajícího Vidala byl odvolán.

Barcelona místo toho, aby zápas dotáhla k vítěznému konci, zvlášť když Atlético nejevilo známky života, spáchala stejný hřích jako naposledy v derby s Espanyolem. Ležérností pustila madridský tým do hry. Ten měl nejprve velkou šanci v podání dvojice Correa-Felix, kterou zmařil praporek asistenta rozhodčího. Ovšem v 81. minutě Neto fauloval Vitola, který šel sám na branku a z penalty srovnal Morata - 2:2.

Aby toho ještě nebylo málo, dorazil Barcelonu třetím gólem Correa. Ten se rovněž řítil na barcelonského gólmana, který jeho střelu dokázal jen ztlumit, a míč stihl před dobíhajícími bránícími hráči zaplout do branky.

Do finále španělského Superpoháru tak postupuje Atlético Madrid, které se o trofej utká v madridském derby s Realem.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články