Zpět na » Primera Division » Barcelonu žaluje další hráč, Chce si vynutit přestup?

Barcelonu žaluje další hráč, Chce si vynutit přestup?

Barcelonu žaluje další hráč, Chce si vynutit přestup? © express.co.uk - Arturo Vidal s Messim

1

Líbilo se

28.12. - Jedna žaloba stíhá druhou. Je to nedávno, co média přinesla informaci o tom, že bývalý hráč Barcelony Neymar žaluje vedení katalánského klubu kvůli nevyplacené části z jeho kontraktu. Nyní se ozval další fotbalista, kterému nesedí čísla na účtu. Chilský záložník Arturo Vidal.

Zhruba v půlce prosince brazilský útočník Neymar podal žalobu na svůj bývalý klub Barcelonu, že mu dluží 3,5 milionů eur. V podstatě tím jen navýšil předchozí žalobu, v níž se domáhal nevyplaceného podpisového bonusu, jež mu měl náležet po stvrzení nové smlouvy, z níž jak je známo, splnil jen necelý rok.

Nyní ale čelí vedení Barcelony další reklamaci položek na bankovním účtu ze strany hráče. V tomto případě Artura Vidala. Ten se podle deníku ABC domáhá sumy 2,4 milionů eur. Podle madridského periodika se má jednat o část nevyplacených bonusů. Chilský záložník uvádí, že ze sumy 4.097.500 eur již obdržel 1.693.000 eur, ale stále nedostal 2.404.500 eur.

Vidal se domnívá, že mu náleží bonusy za odehrané minuty, které měl obdržet v případě odehrání 60 procent oficiálních zápasů. Vedení na svoji obranu ale kontrovalo argumentem, že stanovený limit nesplnil. Nicméně chilský záložník si prý přesto nárokuje alespoň polovinu z této sumy. Tu samozřejmě Barcelona odmítá uhradit.

Vidal navíc ještě požaduje zhruba 1,4 milionů eur za to, že se s týmem probojoval do osmifinále a čtvrtfinále Ligy mistrů. Azulgranas namítají, že Vidal má nárok jen na polovinu.

Co na to Barcelona? Podle členů jejího vedení si Vidal jen špatně vyložil některé klauzule a bonusy, které má v kontraktu a kromě toho se domnívají, že je to i jeden ze způsobů fotbalisty, jak si vynutit přestup z týmu. Vidal je totiž velmi nespokojený se svým vytížením a zájem o něj projevuje Inter Milán.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články