Zpět na » Primera Division » Zidane aby se bál o místo. Benzema už dělá na hřišti trenéra

Zidane aby se bál o místo. Benzema už dělá na hřišti trenéra

Zidane aby se bál o místo. Benzema už dělá na hřišti trenéra © FotbalPortal.cz - Karim Benzema

3

Líbilo se

14.11. - VIDEO Mnozí se shodnou na tom, že postava Karima Benzemy je v Realu Madrid nedoceněná. Letošní sezóna je ale zdá se jednou z nejlepších za celé jeho desetileté působení. I jindy zdrženlivá média ho chválí a zdůrazňují důležitost jeho role v týmu. A francouzský útočník šel ještě dál. Během zápasu v Eibaru se vtělil do role hrajícího trenéra.

Karim Benzema po odchodu Cristiana Ronalda pookřál. Herně, ale především gólově. Za minulou sezónu zaznamenal 30 gólů v rámci všech soutěží. Přitom hranici tří desítek branek naposledy pokořil v sezóně 2011-12. A letos má našlápnuto k číslům, které jsou v jeho případě naprosto nevídané. Po 15 zápasech už má totiž na kontě 11 branek. K tomu navíc svým spoluhráčům ještě pět gólů připravil.

Nicméně úloha Karima Benzema sahá mnohem dál, než k pouhým položkám ve statistikách. Ukázal to víkendový zápas v Eibaru, který se Bílému baletu vydařil. V letošní sezóně asi nejvíc. Los Blancos si ze stadionu Ipurua odvezli vítězství 4:0 a především v úvodní půlhodině soupeře jasně přehráli.

Jistý podíl na tom měl i Benzema v roli jakéhosi neoficiálního hrajícího trenéra. Na sociálních sítích se totiž objevilo video, kde je sestříháno, jak francouzský forvard celý zápas udílí pokyny levému obránci Ferlandovi Mendymu, letní posile týmu, za níž vedení zaplatilo Lyonu téměř 50 milionů eur.

Benzema strávil půlku zápasu tím, že Mendyho učil hrát fotbal," doplnil video komentář.

Jiný fanoušek na Twitteru napsal: Benzema je tak podceňovaný hráč."

Karim Benzema v letošní sezóně skutečně funguje jako nefalšovaný lídr a tahoun.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články