Zpět na » Primera Division » Jak vypadá nejdražší sestava letošního ročníku španělské La Ligy?

Jak vypadá nejdražší sestava letošního ročníku španělské La Ligy?

Jak vypadá nejdražší sestava letošního ročníku španělské La Ligy? © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

13.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE V dnešní době je na fotbalovém trhu klíčovou položkou cena hráče. Ta mívá často zásadní vliv na jeho fotbalovou kariéru, stává se předmětem různých debat a spekulací. Po trávnících španělské La Ligy běhají jedni z nejdražších fotbalistů planety a tak nebylo do věci sestavit kompletní jedenáctku z těch nejdražších hráčů.

Španělská La Liga je plná těch nejzářivějších hvězd, které okupují na příčkách nejdražších světových fotbalistů přední pozice. Co post, to star první velikosti. Ale to, jak by takoví borci spolu na trávníku vedle sebe fungovali, se bohužel těžko někdy dozvíme. A tak jsme jen pro zajímavost sestavili kompletní jedenáctku hráčů, kdy na každém postu je fotbalista, jehož cena je v tuto chvíli nejvyšší. Jako zdroj jsme si vybrali tradiční, řekněme seriózní zdroj, server Transfermarkt.

Jak tedy vypadá TOP nejdražší jedenáctka španělské La Ligy?

V brance získal díky své ceně 100 milionů eur místo Jan Oblak z Atlética Madrid. A nejen kvůli své ceně. Mnohými experty je považován za nejlepšího gólmana současnosti. Velkým konkurentem by mu, co se ceny i výkonů mohl být barcelonský Ter Stegen. Ten ale podle Transfermarktu stojí jen 90 milionů eur.

V obraně na pravé straně najdeme Daniho Carvajala z Realu Madrid. Jeho cenu stanovil Transfermarkt na 50 milionů eur. Stejnou sumu má i jeho klubový kolega, stoper Raphael Varane. Ačkoliv ani jeden není aktuálně výkonnostně na špici, jejich nedávná minulost jim udržela cenu ještě poměrně vysoko. Ještě výš je ale u obránce Atlética Madrid José Gimenéze. Ten stojí 70 milionů eur a vzhledem k jeho věku (24 let), je velkým lákadlem pro koupěchtivé kluby. Jeho přestupová částka tak může růst ještě nahoru. Levá strana obrany patří možná nejlepšímu bekovi La Ligy, barcelonskému Jordimu Albovi. Nicméně vzhledem k věku, kdy už překročil třicítku, u něj cena ze současných 50 milionů eur asi už bude do budoucna jen klesat. Navíc v probíhající sezóně zatím jeho obvyklá spolupráce s Messim není tak plodná.

V záloze mají své místo Frenkie de Jong z Barcelony a Saúl Ñíguez z Atlética. Cena prvního z nich činí 85 milionů eur, tedy zhruba stejnou sumu, za jakou ho Kataláni kupovali, zatímco u hráče rojiblancos je ještě o pět milionů vyšší.

V rozestavení 4-2-3-1 zvolené pro tuto teoretickou jedenáctku, nemůže místo na pravé straně útoku patřit nikomu jinému než Lionelu Messimu s hodnotou 150 milionů eur. Na místě podhrota je Joao Félix, u nějž je cena nižší (100 milionů eur), než ta, kterou v létě zaplatilo Atlético Benfice. Na levé straně najde své místo Eden Hazard. U exfotbalisty Chelsea je tomu naopak. Real ho koupil za 100 milionů eur a nyní je hodnota belgického fotbalisty 150. Na hrotu útoku si svojí cenou vybojoval místo v sestavě barcelonský Antoine Griezmann. Tomu Transfermarkt určil cenu 130 milionů eur, přestože jeho vstup do angažmá na Camp Nou zůstal lehce za očekáváním.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články