Zpět na » Primera Division » Měla Barça umlčet 15 miliony Atlético? Nebo šlo jen o Saúla s Giménezem?

Primera Division - Měla Barça umlčet 15 miliony Atlético? Nebo šlo jen o Saúla s Giménezem?

Měla Barça umlčet 15 miliony Atlético? Nebo šlo jen o Saúla s Giménezem? © FotbalPortal.cz - Antoine Griezmann

0

Líbilo se

22.10. - Kauzu přestupu Antoineho Griezmanna, kterou rozmázlo Atlético Madrid, bývalý klub francouzského útočníka, už zřejmě Barcelona definitivně uzavřela. Madridskému klubu, který chtěl žalovat ten katalánský u nejvyššího soudu, zaplatila odškodnění ve výši 15 milionů eur plus získala předkupní práva na pět hráčů z řad rojiblancos, mezi nimiž jsou i stálice prvního týmu Saúl a Giménez.

Alespoň tak to předkládá svým čtenářům deník El Mundo. Jádro celé kauzy spočívalo v tom, že se Barcelona domluvila s útočníkem Atlética Griezmannem na přestupu bez vědomí klubu, který ho vlastnil, což je u hráče pod smlouvu zakázané. Navíc v období, které k tomu není určeno.

Křivdu navíc Atlético cítilo i z toho důvodu, že Barcelona se s Griezmannem domluvila v době, kdy ještě platila vyšší výkupní klauzule 200 milionů eur, která až od 1. července klesla na 120 milionů. Za tuto částku nakonec Griezmann do Barcy i přestoupil, neboť transfer se oficiálně uskutečnil složením částky v sídle La Ligy, i přes existující dřívější dohodu, až 11. července. Atlético tudíž reklamuje sumu 80 milionů eur, které mu mají náležet.

El Mundo nyní uvádí, že Barcelona zaplatila 15 milionů eur, aby umlčela vedení Atlética Madrid. „Barcelona zaplatila 15 milionů eur za uzavření smíru v kauze Griezmann. Jde o dohodu, na jejímž základě nespatří světlo světa maily, které dokazují, že Barca jednala nelegálně. V nich jsou popsány veškeré detaily rozdělení bonusů z přestupu francouzského fotbalisty," uvádí deník.

Takové tvrzení ale podle zdrojů blízkých barcelonskému klubu vedení azulgarans popírá.

Součástí smíru je i předkupní právo na pět hráčů Atlética Madrid, z nichž dva již hrají v prvním týmu. Jde o Saúla Ñígueze a José Mariu Giméneze. Tyto hráče může Barcelona v budoucnu získat, ovšem pouze pokud budou splněny tři předpoklady. Bude existovat nabídka z jiného klubu na přestup, hráč bude chtít opustit klub a vedení Atlética bude souhlasit s jeho odchodem. V takovém případě je Atlético povinné do několika dnů informovat Barcelonu o existující nabídce a dát ji možnost dorovnat předloženou nabídku.

Atlético už dříve podalo stížnost u soutěžního výboru španělského svazu. Ten ale potrestal Barcelonu jen směšnou pokutou 300 eur za to, že nedal vědět, o jednáních s Griezmannem.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 23.10. Odpovědět

Vedení Barcelony jede Smajlík 5 a Cules raději mlčí a šoupou nohama v koutě. Smajlík 4

Zedman
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články