Zpět na » Primera Division » Arsenal dělil před dvěma roky od příchodu Griezmanna jediný bod v tabulce

Primera Division - Arsenal dělil před dvěma roky od příchodu Griezmanna jediný bod v tabulce

Arsenal dělil před dvěma roky od příchodu Griezmanna jediný bod v tabulce © thesun.co.uk - Antoine Griezmann

0

Líbilo se

17.10. - Řekne se jediný bod. Je to málo. Drobná položka v maratónu 38 zápasů. Ovšem i takováto, na první pohled malá drobnost, může hrát roli v klubových osudech. Rozhodla například o tom, že londýnský Arsenal v roce 2017 nekoupil útočníka Barcelony Antoineho Griezmanna, který tehdy ještě sázel branky v Atléticu Madrid.

Antoine Griezmann patří od tohoto léta Barceloně. Ta ho vykoupila z madridského Atlética za částku 120 milionů eur, která figurovala v jeho výstupní klauzuli.

Jenže blonďatý Francouz se už dávno mohl prohánět po trávnících anglické Premier League. Před dvěma lety o něj měl totiž velký zájem Arsenal. Griezmann patřil ten rok mezi top fotbalisty planety, když se objevil ve finálové nominaci nejen na Zlatý míč, ale také na trofej FIFA The Best.

Jenže plány Kanonýrů zhatila pátá ligová pozice v tabulce. Ta měla fatální následky na nákup velké posily. Z páté příčky se totiž nepostupovalo do Ligy mistrů, nýbrž pouze do Evropské ligy. A rozdíly mezi finančními prémiemi z obou soutěží není třeba sáhodlouze rozebírat. Pro Arsenal to bylo poprvé za dvacet let, co se nekvalifikoval do milionářské soutěže. A Kanonýrům čtvrtá pozice, na níž skončil Liverpool, unikla o jediný bod. A to i přes skvělý finiš, kdy Gunners vyhráli posledních pět zápasů.

Bylo mi řečeno, že pokudy by se Arsenal kvalifikoval v roce 2017 do Ligy mistrů, určitě by koupil Antoineho Griezmanna. Jenže to, že se jim to poprvé za dvacet let nepodařilo, zmařilo i jejich šance," uvedl novinář BBC David Ornstein.

Sám fotbalista potvrdil, že jeho bývalý agent Eric Olhats byl v kontaktu se skautem Arsenalu Gillesem Grimandim. A vzhledem k projevenému zájmu ze strany Kanonýrů Griezmann čekal, že bude moci co nejdříve mluvit i s manažerem Wengerem. Čekal jsem, čekal jsem a pořád jsem čekal. Když se pořád nic nedělo, zavolal Eric Grimaldimu, který mu pověděl, že manažer má o mě stále zájem a abych dál čekal. Nakonec, pár hodin před uzavřením přestupového okna, nám dal vědět, že Arsenal přestup nemůže udělat. Nemám rád, když se mi něco tvrdí a nakonec se to neudělá," vzpomínal Griezmann.

Takže když mi později řekl Eric, že má Arsenal znovu zájem, pověděl jsem mu, ať na to zapomenou, po tom všem, co nám udělali."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 17.10. Odpovědět

"Nemám rád, když se mi něco tvrdí a nakonec se to neudělá" a co jsi ty udělal loni Barceloně? Smajlík 3 On je fakt totální pablb a do cirkusu se opravdu hodí. Pro Arsenal to byla nejlepší věc, která se jim mohla stát.

Zedman
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články