Zpět na » Primera Division » Barcelona vyhodila svého bývalého brankáře. Vydržel trénovat jen dva měsíce. Proč musel skončit?

Primera Division - Barcelona vyhodila svého bývalého brankáře. Vydržel trénovat jen dva měsíce. Proč musel skončit?

Barcelona vyhodila svého bývalého brankáře. Vydržel trénovat jen dva měsíce. Proč musel skončit? © elperiodico.com - Víctor Valdés

4

Líbilo se

07.10. - Jen dva měsíce vydržel ve funkci trenéra juveniles A (dorostu) Barcelony její bývalý gólman Víctor Valdés. Vedení katalánského klubu dnes oficiálně potvrdilo jeho vyhazov. Proč se ale musel úspěšný brankář předčasně pakovat od týmu s nímž měl velké plány a ambice?

Takřka jepičí trvání měl trenérský život Víctora Valdése u dorostenců Barcelony. V půlce července s velkou mediální pompou podepsal kontrakt na rok s opcí na další. Rozhodně si ale v tu chvíli nepředstavoval, že štace v klubu, v němž zažil tolik úspěchů, bude tak krátká.

Oficiálně důvod jeho vyhazovu uveden nebyl, ovšem lidé, kteří znají podrobnosti, jeden hlavní znají - je jím Patrick Kluivert. Bývalý barcelonský útočník je šéfem celé mládežnické sekce a podle kuloárních zdrojů se Valdés s Kluivertem rozhodně nemuseli. Dokonce si prý měli své rozdílné názory vysvětlovat i ručně. Deník Marca píše, že Kluivert vyčítal Valdésovi, že jeho týmy nehrají v rozestavení 4-3-3, obvyklém schématu, jakémsi DNA azulgranas. Bývalý brankář preferoval 4-4-2, trval si na něm s argumenty, že dorost vede on a je to jeho věc, v jakém rozestavení bude mužstvo hrát.

Dalším vroubkem pak měl být jeho diskutabilní krok na Otten Cupu. Valdés rozhodl, že s mužstvem nenastoupí do souboje o třetí místo, neboť se domníval, že mezi zápasy není dostatečný čas na odpočinek. Vzrostlo by riziko zranění hráčů, nebo něco horšího, třeba srdeční problémy. Mám zodpovědnost a proto jsem se takhle rozhodl," pronesl sám Valdés.

Valdésovi se rovněž vyčítalo, že nebyl přítomen na akci metodické sekce klubu, na níž přišli všichni ostatní trenéři klubu. Nepřišel ani na společnou večeři trenérů, kde byli rovněž všichni přítomni.

Trnem v oku direktivy byla i Valdésova kritika ohledně využívání nového stadionu Johana Cruyffa. Valdés si představoval, že na něm se svým týmem bude hrát a těšil se na to. Nicméně brzy zjistil, že nově postavený stánek bude pouze pro béčko a tým žen. Když jsem viděl poprvé tak krásný stadion, byl jsem nadšen. Myslel jsem, že to bude náš stadion. Bohužel to tak není, ale budu bojovat dál."

Kluivert měl Valdésovi také vyčítat, že klíčovým a strategickým hráčům klubu, jako například Ilaixovi Moribovi, nedává dostatečně velký herní prostor. A nepomohly mu ani výsledky, byť nejsou z hlediska vedení úplně prioritní. V mládežnické Lize mistrů je po porážkách s Interem a Dortmundem dorost Barcelony poslední.

Další průšvihem exbarcelonského gólmana bylo i to, že se svým týmem přijel pozdě na zápas s Interem Milán, protože předzápasovou řeč měl ve sportovním centru a ne přímo na stadionu. Předpisy soutěže diktují, že týmy musí být přítomny dvě a půl hodiny před zápasem v místě, kde se bude hrát. A to Valdés se svým týmem nesplnil. Barcelona za to byla od UEFA potrestána.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Valdes byl vdzy guma... Smajlík 12

Blacktwo
Související odkazy
Nejnovější články