Zpět na » Primera Division » TOP 5 kladů a záporů případného přestupu Neymara do Barcelony

Primera Division - TOP 5 kladů a záporů případného přestupu Neymara do Barcelony

TOP 5 kladů a záporů případného přestupu Neymara do Barcelony © youtube.com - Neymar

8

Líbilo se

31.05. - Myšlenka návratu Neymara do Barcelony ve španělských médiích tento týden znovu ožila. Brazilský fotbalista by se prý mohl po dvou letech opět vrátit do míst, kde mu velice svědčila spolupráce s útočnými parťáky Messim a Suárezem. Jenže kromě toho, že existuje hned několik argumentů, který tento přestup hájí, je i nemálo těch, které se staví proti takovému kroku.

Proti

Špatné vztahy mezi Barcou a PSG

Vztahy mezi vedením Barcelony a Paris St. Germain nejsou z dlouhodobého hlediska nijak dobré. Francouzský klub například vinil azulgranas z toho, že když měli zájem o některé jeho hráče, nejprve se zkontaktovali s nimi, ve snaze dosáhnout dohodu s hráčem a pak na jejím základě tlačili na klub. Pak jsou tu i faktory fotbalového rázu, dvě vyřazení z Ligy mistrů, hlavně to poslední, kdy porážka 6:1 po předchozí výhře 4:0 patřila k nejtěžším debaklům v historii PSG. A pak je tu ještě aspekt ekonomický. Qatar Foundation a Qatar Airways sponzorovali Barcu během pěti let prostřednictvím QSI, což je stejná společnost, která vlastní Paris St. Germain. Vedoucí představitelé pařížského klubu ale tuto dohodu nikdy neschvalovali, považovali ji za jistý způsob posilování konkurence v boji o trofej z Ligy mistrů. Katarskému emírovi, vlastníkovi tohoto fondu, to pak dávali najevo.

Přestup bez výkupní klauzule

Neymar nemá ve smlouvě žádnou výkupní klauzuli, takže Barcelona by musela jednat s PSG. A to by bylo hodně složité. Pokud před dvěma roky získalo PSG Brazilce za 222 milionů eur, teď by požadovalo ještě vyšší sumu a do jednání by se pustilo jen v případě, že by pro klub byla operace výhodná.

Neymarův plat

Neymar bere v Paříži 40 milionů eur ročně. Těžko říct, jestli by si Barca mohla vedle Messiho dovolit druhého nejlépe placeného hráče světa. Dlouho se mluví o tom, že její rozpočet už je tak našponovaný, že by další nálož asi nemohl unést. Jedinou cestou je zbavit se hráčů, kteří odebírají z klubové pokladny velké sumy a nejsou pro chod prvního mužstva zas tak nezbytní.

Kontroverzní ochod z Barcelony

Odchod Neymara nepatřil zrovna k těm nejukázkovějším. Celou dobu balamutil vedení, že s PSG dohodnutý není, přitom věděl, že odejde. Klub opustil "zadním východem", bez rozloučení, při letním turné Barcy v Americe. Jenže zdá se, že fanoušky už za dva roky trochu přešel vztek, zapomněli. Podle ankety sport.es by ho hned 71 procent klidně vyměnilo za Dembélého. Jak by na něj ale reagovali je složité odhadnout. Neměl tu možnost hrát proti Barceloně, jako například Griezmann.

Vzájemné soudní spory Barca - Neymar

Během jednání by asi hrály velkou roli soudní spory, které proti sobě obě strany vedou. Neymar, respektive jeho otec, žalují Barcu o 30 milionů eur, které mu mají údajně patřit za to, že prodloužil smlouvu. Byť za necelý rok azulgranas opustil. A Katalánci zase mají u soudu uloženu žalobu na společnost DIS ohledně Neymarova přestupu ze Santosu.


Pro

Dobré vztahy s hráči v kabině

Ani vzdálenost ani uplynulý čas nijak nezměnily dobré vztahy, které měl Neymar se svými spoluhráči v kabině. S Messim a Suárezem vychází výborně a nejednou je při návštěvě Barcelony navštívil. Podobně je na tom s Piquém, Arthurem či Rafinhou. Dobře ale vychází i s některými členy vedení a prý i s prezidentem, s nímž si čas od času pošlou zprávu.

Zná klub a může okamžitě podávat výkony"

Neymar už velmi dobře ví, o čem je angažmá v Barce. Zná velmi dobře prostředí, město. Navíc by byl zárukou okamžitých výkonů, spolupráce se spoluhráči už je vyzkoušená. Hru Barcelony by mohl okořenit dobrou hrou jeden na jednoho, ulehčil by Messimu odpovědnost při střílení branek.

Ochota vrátit se a lítost

Neymar brzy pochopil, že udělal chybu, když přestoupil do PSG. Francouzská liga mu moc nevoní, obránci po něm tvrdě jdou, soupeři nejsou na úrovni, navíc v útoku PSG měl určitě problémy s Cavanim. Několikrát uvedl, že by se do Barcelony vrátil a nikdo nepochybuje o tom, že svého kroku, před kterým ho mnozí varovali, lituje.

Mbappé mu sebral pozici lídra

Zranění a tresty způsobily, že Neymarovy výkony nebyly vyrovnané. A to až do takové míry, že mu pozici týmového lídra sebral mladý Mbappé. Přitom do Francie šel kvůli tomu, že nechtěl být ve stínu Messiho. Teď se ale dostává do stejné situace. Kylian byl nejlepším střelcem ligy a bojoval s Messim o Zlatou kopačku. Neymar navíc neustále bojoval s vedením klubu a dokonce odletěl z Paříže bez dovolení ještě před koncem sezóny.

Nástupce Messiho

Do Barcelony přišel ve 22 letech s ideou tehdejšího prezidenta, že by měl převzít pozici vůdce týmu po Messim. Tehdy bylo Leovi 27. Původní myšlenka nevyšla. Teď mu je 31 a může hrát třeba tři, čtyři roky na té nejvyšší úrovni. Neymarovi je teď 27 a konečně by mohl společně sdílet tuto roli s Argentincem. Oba jsou to velcí kamarádi. Výkonnost Neymara zůstala v posledních letech za očekáváním a jeho kredit upadl, ale v Barceloně všichni očekávají, že by mohl znovu nabýt svoji prestiž, kterou na francouzských trávnících ztratil.

Měla by Barcelona získat zpět Neymara?
Ano
Ne
Created with PollMaker

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Oblíbené sračky Preislera

TOP 5 důvodů
TOP 5 záporů
TOP 5 kladů

A dokola píčoviny

BeckhamKakaZidane

Tak to vydrzi ne do konce smlouvy.zarobi penize a pak muze treba do barcy Smajlík 3

BlueFor16years
Ministr - 31.05. Odpovědět

Posral to.

Ministr

Jednoznačně ne! Za Barcu má být pocta hrát a on utekl pro větší prachy a protože si myslel, že v PSG bude více vyčnívat a tak bude mít lepší možnost získat ZM. Je to sobec, který si nevážil toho, hrát za Barcu.

Messi777
COKO - 31.05. Odpovědět

Hm, kdyby přišel tak by měl u fanoušků hodně velký vroubek, ale vystřílet LM, tak by mu bylo asi i odpuštěno. Vidím to ale nereálně, ten už zůstane v PSG do konce smlouvy.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články