Zpět na » Primera Division » Barcelona nutně potřebuje prodávat. Na kolik si cení své hráče?

Barcelona nutně potřebuje prodávat. Na kolik si cení své hráče?

Barcelona nutně potřebuje prodávat. Na kolik si cení své hráče? © as.com - Philippe Coutinho

3

Líbilo se

17.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Griezmann, De Jong, De Ligt, možná brankář a ještě levý obránce. To jsou všechno operace, které potřebuje Barcelona letos v létě finančně pokrýt. Ale je jasné, že pouze z vlastních peněz, které má na přestupy k dispozici, to nepůjde. Bude muset i některé hráče chtě nechtě prodat. Kolik ale z jejich transferů může kápnout? Podívejme se na to, jakou cenu si u jednotlivých hráčů azulgranas představují.

Jak se říká, jediným hráčem, který z barcelonského kádru není na prodej, je Lionel Messi. Ale samozřejmě je tu i jádro hráčů, na které by se za normálních okolností nesáhlo. Ovšem pak je tu i skupina hráčů, s nimiž má Barcelona úplně jiné plány. Jejich setrvání na Camp Nou není zaručené. Její členové by sloužili jako zdroj příjmů pro uskutečnění operací, jež má Barca v plánu provést toto léto. Kteří to jsou hráči a za kolik by byli pro případné potencionální zájemce k mání?

Philippe Coutinho

Strategický hráč číslo jedna. Nezávisle na tom, jestli přijde Griezmann nebo ne, se mu hledá angažmá. Za rok a půl nesplnil to, co se od něj očekávalo po investici, která i s bonusy nabobtnala na 160 milionů eur. Aktuálně si Barcelona představuje sumu kolem 100 milionů eur. Zájem má Chelsea, ale ta čeká na verdikt TAS v kauze porušování přestupových regulí.

Samuel Umtiti

Klub se potřebuje zbavit stopera, pokud přijde De Ligt. Mluvilo se o hostování Todiba, nicméně klubový management by byl ochoten se zbavit i Umtitiho. Tedy za předpokladu, že by na něj přišla slušná nabídka. A to pro Barcu znamená suma kolem 40 milionů eur. Dvě věci ale jeho prodej komplikují - trochu neposlušné koleno a skutečnost, že se hráči z Barcelony nechce.

Ivan Rakitić

Také chorvatského záložníka by se klub mohl zbavit. Ale i jeho případ má své proti. Jednak je jasnou volbou pro trenéra Valverdeho a ani jemu by se z Barcelony vůbec nechtělo. Čeká, jestli dostane lepší kontrakt, který mu barcelonský prezident před rokem slíbil. Nicméně jeho kredit je velmi slušný a cena by se mohla pohybovat u hranice 50 milionů eur.

Jasper Cillessen

Holandský gólman už nechce zažít další rok za Ter Stegenem a o jeho odchodu je tak více méně rozhodnuto. Barcelona za něj požaduje 30 milionů eur. Ale zatím se nenašel nikdo, kdo by takovou sumu zaplatil. Jeho transfer bude každopádně pro Barcu výdělečný, problém je ale v tom, že za něj bude muset koupit náhradu.

Malcom

Přišel teprve minulé léto, kouče Valverdeho ale příliš neoslnil a dostával tak od něj jen málo příležitostí. Cena 41 milionů eur, kterou loni azulgranas zaplatili Girondins Bordeaux způsobuje, že Katalánci nebudou chtít prodat brazilského útočníka se ztrátou. Jenže asi málokdo bude ochoten zaplatit takovou sumu za hráče, který toho v sezóně odehrál tak málo.

André Gomes

Portugalci se během hostování na ostrovech dařilo a Barca ho v létě určitě prodá. Může ho koupit Everton, kde tuto sezónu působil, zájem ale projevuje i Tottenham. Jeho cena by mohla být mezi 20-25 miliony eur.

Denis Suárez

U hráče, který nepatřil mezi vyvolené trenéra Valverdeho a nevyšlo mu ani hostování v Arsenalu je obtížné určit přestupovou cenu. V lednu ho byla Barcelona ochotna prodat za 20 milionů eur, podle všeho už je jeho cena když ne poloviční, tak maximálně na částce 15 milionů.

Cucurella

Levého obránce, který během hostování v Eibaru nastupoval i na ofenzivnějších postech, Barcelona vykoupí zpět za 4 miliony eur, aby ho dál prodala. Z jeho transferu by ráda vytěžila kolem 10 milionů eur.

Nelson Semedo

Portugalský obránce chce hrát víc. Klub na jeho prodeji netrvá, spíš ho nechce. Ale o Semeda je na trhu poptávka a prý existují nabídky, které dosahují 35 milionů eur. Vedení by tak jeho prodej mohlo zvažovat, pokud bude třeba nutně získat peníze a místo něj by povýšila z rezervy Waguého.

Rafinha

Také on zcela určitě mužstvo opustí, ale na výrazný přísun peněz do pokladny z jeho prodeje to nevypadá.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články