Zpět na » Primera Division » Jelikož se netrefil Benzema, nabral Real na druhé Atlético další ztrátu

Primera Division - Jelikož se netrefil Benzema, nabral Real na druhé Atlético další ztrátu

Jelikož se netrefil Benzema, nabral Real na druhé Atlético další ztrátu © dailymail.co.uk - Karim Benzema

0

25.04. - REVIEW Jediným střelcem Realu minulých zápasů byl Karim Benzema. On byl autorem posledních osmi branek Bílého baletu. Jenže dnes večer se na půdě Getafe prosadit nedokázal a nikdo jiný ho zastoupit neuměl. Jelikož brankáře Navase nedokázal pokořit ani nikdo z Getafe, skončilo malé madridské derby remízou 0:0. Na druhé Atlético tak Real ztrácí už šest bodů.

Getafe 0:0 Real Madrid

Getafe: Soria - Damián, Bruno González, Miquel, Cabrera - Mata, Maksimović, Arambarri, Oliveira (58. Ángel Rodríguez) - J. Molina, Duro (73. Portillo).

Real Madrid:
Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Reguilón - Valverde (79. Kroos), Casemiro, Isco - Brahim Díaz (72. L. Vázquez), Benzema, Bale (72. Asensio).

Hlavní ofenzivní silou Realu Madrid je prostě Karim Benzema. Tolikrát odepisovaný forvard tahá madridský tým svými góly z bryndy a patří k málo světlým zjevům současného mužstva. Dokázal nastřílet osm gólů v řadě, aniž by mu jeho sérii některý z jeho spoluhráčů narušil. To se nepovedlo žádnému jeho předchůdci ve 117leté klubové historii. A ve španělské lize dokázali o jeden gól víc natáhnout šňůru tři hráči, mezi nimi i Leo Messi.

Benzema se o prodloužení unikátní série snažil v prvním poločase opravdu velmi aktivně. Hned ve druhé minutě poslal po kolmém vysunutí od Isca míč těsně vedle po střele na zadní tyč.

Další zajímavý moment v nepříliš záživném mači přišel ze strany domácích, ale až ve 31. minutě. Arrambarri z přímého kopu těsně za vápnem pořádně vyprášil rukavice Navasovi, který míč s obtížemi vyboxoval. Zaznamenání hodný okamžik přišel ve 36. minutě, kdy pokus Casemira vykopával z brankové čáry domácí obránce.

Druhou půli zahájil domácí Cabrera střelou nad, hned vzápětí z ostrého úhlu netrefil branku Brahim. Následně měl práci domácí gólman Soria, který v rozmezí jedné minuty zlikvidoval střelecké pokusy Casemira a Carvajala.

Největší šanci Realu měl v 56. minutě Isco. Carvajal mu od brankové čáry poslal míč proti noze, ale záložník Realu dokázal trefit jen Bruna, který pomáhal brankářovi Soriovi. Dvakrát se vyznamenal také Keylor Navas. Tvrdou střelu Moliny vyrazil rukou a poradil si i s dorážkou Maty.

Real tak přes územní převahu opět ztratil dva body a dostat se alespoň na druhou pozici bude v tuto chvíli velmi obtížné, neboť na druhé Atlético Madrid aktuálně ztrácí šest bodů. Getafe naopak získalo důležitý bod v boji o účast v Lize mistrů. V tuto chvíli mají Bordalásovi svěřenci stejný počet 55 bodů jako pátá Sevilla, s níž mají lepší bilanci vzájemných zápasů.

Další výsledky 34. kola:

Alavés - Barcelona 0:2 (54. Aleňá, 60. Suárez z pen.)
Valladolid - Girona 1:0 (67. Míchel)
Huesca - Eibar 2:0 (55. Gallego, 58. Ávila)
Atlético - Valencia 3:2 ( 9. Morata, 49. Griezmann, 81. Á. Correa - 36. Gameiro, 77. Parejo z pen.)
Espanyol - Celta 1:1 (32. Wu Lei - 72. Gómez)
Leganés - Athletic 0:1 (45. En Nesyri vlastní)
Levante - Betis 4:0 (9. Campaña, 33. Pau López vlastní, 57. Morales z pen., 82. Coke)
Sevilla - Rayo 5:0 (57. a 62. Munir, 55. Promes, 71. Ben Yedder, 87. Gil)
Real Sociedad - Villarreal 0:1 (87. G. Moreno)