Zpět na » Primera Division » Barcelona myslela na United, nic nehrála, trenér byl ale paradoxně pochválen

Barcelona myslela na United, nic nehrála, trenér byl ale paradoxně pochválen

Barcelona myslela na United, nic nehrála, trenér byl ale paradoxně pochválen © FotbalPortal.cz -

3

Líbilo se

14.04. - Zápas Huesca - Barcelona toho mnoho fotbalového nenabídl. V první řadě proto, že trenér Valverde, jak se dalo tušit, hodně zaexperimentoval se sestavou. A za druhé, a s tím se moc nepočítalo, i domácí celek nabídl úplně jinou tvář, než tomu bylo v posledních kolech.

Snad ho srazila enormní obava a ani na chvíli nepůsobil dojmem, že by Huesca mohla Barcu porazit, byť zrovna včera by to nebyl tak nesplnitelný úkol.

Za takové situace není divu, že utkání postrádalo rytmus a jasné gólové šance. Chvílemi se dokonce zdálo, že se hraje předsezónní přátelák než ligový duel, v němž šlo Huesce o záchranu. Rychlosti hry příliš nepomohl ani suchý trávník.

Kolikrát už byl Valverde kritizován za hru týmu a to často i přesto, že Barcelona vyhrála. Včera to nebylo ze strany azulgranas nic moc, přišla o dva body na půdě posledního týmu, přesto na jeho adresu létala slova chvály. „Valverde to udělal správně, poučil se z loňska, kdy nechal spálit největší hvězdy před zápasem v Římě (prohra 0:3) a ty pak byly bez šťávy. Pochopil, že takové zápasy slouží přesně k tomu. Navíc konečně sebral odvahu a dal příležitost mladým. Udělal přesně co měl, šetřil hráče na úterý a vsadil na rezervu. Bravo," velebil ho ředitel Diario SPORT Ernest Folch.

Riqui Piug

Přesně tak, Valverde sebral odvahu, byť k tomu byl trochu donucen okolnostmi, pošetřil největší hvězdy (ze základu nastoupil jen Ter Stegen) a postavil mladé hráče, Riqui Puige, Waguého, Todiba. Přesvědčil se, že tito hráči mohou v budoucnu Barceloně dobře sloužit. Především 19letý Puig znovu předvedl své přednosti, například v první půli svoji kolmicí, jíž vyslal do šance Dembélého. Nezklamali ani druzí dva jmenovaní.

Naopak svoji šanci za pačesy rozhodně nechytil Kevin Prince Boateng. Od Valverdeho dostal příležitost v základní sestavě, ale oprávněnost svého příchodu do Barcelony rozhodně nepotvrdil. Nikdo mu nemůže vyčítat nic, co se týče přístupu. Bojoval s obranou Huescy, ale v ofenzivní části byl ztracen. Nedokázal kombinovat se svými kolegy v útoku, zejména s Dembélém si vůbec nerozumněl. Jeho účet jedna střela, ještě mimo, je hodně mizerná bilance. Snad na něm včera bylo vidět, že mu schází zápasové minuty, bylo na něm patrné, že je z formy. Nenabízel řešení v útoku, opakovaně byl nachytán v ofsajdu. V tuto chvíli by byl zázrak, kdyby Barca uplatnila opci na přestup, kterou má se Sassuolem, jeho kmenovým klubem domluvenu," soudil SPORT.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články