Zpět na » Primera Division » Ligu ještě vyhranou nemáme, vzpomeňte si jak to bylo před třemi roky, krotí barcelonský trenér optimismus

Primera Division - Ligu ještě vyhranou nemáme, vzpomeňte si jak to bylo před třemi roky, krotí barcelonský trenér optimismus

Ligu ještě vyhranou nemáme, vzpomeňte si jak to bylo před třemi roky, krotí barcelonský trenér optimismus © as.com - Ernesto Valverde

0

Líbilo se

31.03. - Barcelona udělala další krok ke španělskému titulu. Obhájci trofeje doma v derby zdolali Espanyol 2:0 dvěma góly Messiho, každopádně obrana hostů dlouho odolávala a až další geniální kousek argentinského útočníka zlomil dvacet minut před koncem její odpor.

Messi může zahrozit v kterémkoliv okamžiku a všichno dobře známe jeho efektivitu ze standardních situací. Ačkoliv to hodně trénujeme, nemůžeme tušit, co protivníkovi provede. Messi se rozhodne a vždycky správně. U protivníků vytvořil určitou psychózu a to je pro nás moc dobře," uvedl na adresu Lionela Messiho trenér Valverde.

Bylo to obtížné, Espanyol byl na zápas dobře připraven mentálně, vytvořili pětičlennou linii a hned před ní tři nebo čtyřčlennou, blízko vápna a nechával tak velmi málo prostoru. Sice neměli nebezpečné protiútoky, ale pro nás bylo obtížné vytvářet šance. Ve druhé půli se to trochu zlepšilo, utkání se otevřelo a podařilo se nám skórovat," zhodnotil barcelonský lodivod včerejší výhru.

Měli jsme v týmu spoustu hráčů, kteří se vrátili z reprezentačních srazů a bylo pro nás důležité začít tento týden, v němž hrajeme tři zápasy, výhrou."

Valverde současně přiznal, že nečekal tak defenzivně zaměřenou taktiku Espanyolu.Normálně hrají 4-3-3, které mají dobře zažité, ale každý trenér vybere rozestavení, které potřebuje. Ani u Lyonu jsme nečekali, že bude hrát s pětičlennou obranou. Tušili jsme, že se asi zatáhnou a také tomu tak bylo. Šlo o to najít skulinky. Někdy se to podaří hned na poprvé, jindy ne."

V každém případě však odmítal tvrzení, že Barcelona už má španělskou ligu vyhranou. Nikdy nevíte, co se může přihodit, třeba v první polovině jsme měli úsek, kdy jsme z devíti bodů získali jen dva. Lidé si mohou myslet, co chtějí, ale víme, že se žádný soupeř dobrovolně nevzdá. Před třemi roky měla Barca v 29. kole náskok osmi bodů na Atlético a dvanáct na Real Madrid. Po čtyřech kolech jsme měli stejně bodů jako Atlético a Real ztrácel bod."

Novináři se Valverdeho ptali také na pozici Philippa Coutinha, který zápas začal v útoku a dohrával v záloze. Preferuji když je u levé postranní čáry. Víc jako útočník než záložník. Ale je fakt, že může hrát i jako vnitřní levý záložník. Espanyol totiž hrál hodně zatažený a ideálnější bylo nasadit klasické křídlo Malcoma a Coutinha posunout do zálohy."


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články