Zpět na » Primera Division » Solari končí, novým trenérem Realu Madrid je Zidane

Solari končí, novým trenérem Realu Madrid je Zidane

Solari končí, novým trenérem Realu Madrid je Zidane © as.com - Zinedine Zidane

0

Líbilo se

11.03. - Real Madrid mění podruhé v této sezóně trenéra. Po nedobrých výsledcích posledních týdnů se vedení klubu rozhodlo k ukončení spolupráce se Santiagem Solarim, který měl smlouvu do roku 2021. Na lavičce ho vystřídá staronový kouč Zinedine Zidane. Ten mužstvo opustil letos na jaře. Kontrakt by měl mít do roku 2022.

Přesně 132 dní vydržel trenér Santiago Solari ve funkci poté, co 29. října 2018 vystřídal na lavičce Julena Lopetegui nejprve jako dočasný kouč a následně řádně ustanovený vůdce lavičky Realu Madrid, kde měl setrvat až do června roku 2021. Byť začátek byl celkem slibný - Bílý balet vyhrál devět z deseti zápasů - nevyhnul se Real nečekaným výsledkovým zádrhelům například v Lize mistrů doma s CSKA (0:3), Realem Sociedad (0:2) či v Eibaru.

Nespokojenost ovšem delší dobu vládla i s předváděnou hrou a definitivně vaz srazily argentinskému kouči výsledky posledních třech týdnů, kdy Blancos z šesti zápasů čtyři prohráli. Především dvakrát s Barcelonou, což Real stálo vyřazení z poháru a zmenšení šancí na ligový titul a také v Lize mistrů s Ajaxem doma 1:4. Díky tomuto kolapsu přišel Real o možnost získat čtvrtou trofej z Ligy mistrů v řadě.

Před 284 dny ohlásil Zidane na tiskové konferenci svůj konec v roli trenéra A mužstva Realu Madrid

Funkce Solariho byla proto velmi zpochybňována a včera ji nemohl potvrdit ani přes výhru ve Valladolidu 4:1 ředitel klubu Butragueño. Spekulovalo se, že by se novým trenérem mohl stát José Mourinho. Jenže dnes vedení Realu Madrid překvapivě oznámilo znovu angažování Zinedina Zidaneho. Ten z klubu odešel v květnu 2018 po triumfu v Lize mistrů. Po osmi měsících se tak francouzský lodivod vrací zpět do madridského klubu, s nímž za dva a půl roku dokázal získat devět trofejí. Stal se tak druhým nejúspěšnějším koučem v historii klubu za Miguelem Muñozem, který dokázal vyhrát 14 titulů.

Dnes večer by měl být oficiálně představen prezidentem klubu Florentinem Pérezem fanouškům a zítra už by měl vést první trénink týmu.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články