Zpět na » Primera Division » Ramos dostal od UEFA stopku na dva zápasy

Primera Division - Ramos dostal od UEFA stopku na dva zápasy

Ramos dostal od UEFA stopku na dva zápasy © marca.com - Sergio Ramos

3

Líbilo se

28.02. - Chtěl si vynutit žlutou kartu, díky níž by si odpykal trest v odvetném zápase osmifinále Ligy mistrů s Ajaxem a šel tak do čtvrtfinálového s tzv. čistým štítem. Jenže UEFA jeho konání vyhodnotila jako porušení disciplinárního řádu a udělila mu trest v délce trvání dvou zápasů. Takže v případě postupu si Ramos zahraje až čtvrtfinálovou odvetu.

Real Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterdam díky gólu v samotném závěru vyhrál 2:1. Právě krátce poté, co padla druhá branka, se Ramos gesty domlouval s realizačním týmem na lavičce, jestli si má nechat dát žlutou kartu. Byla by třetí v pořadí a vzhledem k dobře rozehranému dvojzápasu, by si tak odpykal trest v odvetě. Do čtvrtfinále, kam má Real po prvním utkání blíže, by tak šel s čistým štítem.

V 87. minutě skutečně zastavil průnik domácího útočníka Dolberga a rozhodčí mu musel udělit žlutý trest. Ani po zápase před novináři nejprve nijak neskrýval, že to udělal záměrně. Až po určitě době si uvědomil, že by ho mohl stihnout trest a jeho komentáře k celé záležitosti už vypadaly trochu jinak.

„Když jsem viděl výsledek, lhal bych, kdybych řekl, že jsem si kartu nevynutil. Je to něco, co jsem měl v hlavě a není to o tom, že bych podceňoval soupeře ani že bych se domníval, že už jsme postoupili. Ve fotbale musít dělat složitá rozhodnutí a já se rozhodl takhle," uvedl bezprostředně po zápase v mixzóně.

Disciplinární výbor UEFA začal včera jeho případ projednávat a dnes mu nakonec udělil trest ve výši dvou zápasů. Ramos už mimochodem za takové provinění pykal v minulosti, v ročníku 2010-11 si nechal dát žlutou kartu paradoxně právě v zápase proti Ajaxu. Tehdy byl trenérem Realu Madrid José Mourinho.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články