Zpět na » Primera Division » Courtois nechal nahlédnout do zvláštní povahy Balea. Jak mu v kabině říkají, proč nechodí na společné večeře?

Courtois nechal nahlédnout do zvláštní povahy Balea. Jak mu v kabině říkají, proč nechodí na společné večeře?

Courtois nechal nahlédnout do zvláštní povahy Balea. Jak mu v kabině říkají, proč nechodí na společné večeře? © elespanol.com - Courtois a Bale

4

Líbilo se

19.02. - Gareth Bale je podivín. V Realu Madrid už je dlouhých pět a půl roku, nicméně ani za takovou dobu se nedokázal úplně aklimatizovat na španělské prostředí, problémy s asociací v kabině Bílého baletu jsou už dlouhou dobu známe. Jeho spoluhráč ale odhalil další zajímavosti o tomto hráči, kterému se stále nedaří definitivně prorazit.

Povídání o velšském útočníkovi Garethu Baleovi by zabralo hodiny. Fotbalista, z nějž v roce 2013 udělal prezident Realu Madrid v tu dobu nejdražšího fotbalistu světa, když ho koupil z Tottenhamu za 100 milionů eur, stále nenaplňuje očekávání, která do něj byla vkládána.

Fotbalista ze skla, jak mu přezdívají španělská média, vzhledem k jeho křehké tělesné stránce, nedokáže kontinuálně podávat výkony na výši. Právě neustálé zdravotní komplikace mu v tom brání, když promarodil po sečtení všech zmeškaných zápasů téměř dvě celé sezóny.

Jenže problémem je i jeho adaptace na odlišnou kulturu, nový jazyk. Španělsky se za celý svůj pobyt ještě nenaučil, někteří tvrdí, že ne dostatečně, spoluhráč Marcelo nedávno dokonce odhalil, že vůbec. V kabině sedí vedle mě, ale když odešel Casilla, který seděl po mé druhé ruce, nemám si s kým povídat. Bale nemluví španělsky, jenom anglicky, tak se dorozumíváme gesty."

A nejde jen o jazykovou bariéru. Belgický gólman Thibaut Courtois, který do Realu přišel v létě z Chelsea, řekl v rozhovoru pro HLN, že si jede tak trochu po svém a kolektivním akcím se vyhýbá. Navíc z trochu netradičních důvodů.

Nedávno jsme měli týmovou večeři. Ale Bale ani Toni (Kroos) nepřišli. Podle nich byla večeře moc pozdě. Měli jsme sraz ve 21.30, večeřet jsme začali ve 22.15 a o půlnoci jsme si ještě všichni dali kafe. Do postele jsme šli kolem jedné. Trénink jsme měli až v jedenáct. Mě se zdálo, že to byl dostatečný čas na to se vyspat. Ale Bale nám řekl: ,Nepůjdu s vámi, kluci. Půjdu do postele v jedenáct´. A fak nepřišel," uvedl Courtois.

Má v sobě velký talent, ale je to velká škoda, že ho tolikrát není schopen ukázat. Já například žiju jako někdo, kdo se v Madridu narodil a vyrůstal. Večeřím pozdě, chodím pozdě spát...Je to můj životní styl."

Courtois ještě dodal, že mu v kabině žertem říkají Golfista. Bale je totiž golfový fanatik. Když má několik dní volno, odjede do Walesu místo toho, aby zůstal ve Španělsku. Tam může hrát golf na hřišti se třmi jamkami, které má na zahradě, speciálně vytvořené pro něj."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články