Zpět na » Primera Division » Šok v Madridu. Real usnul na vavřínech, Girona obrátila zápas

Primera Division - Šok v Madridu. Real usnul na vavřínech, Girona obrátila zápas

Šok v Madridu. Real usnul na vavřínech, Girona obrátila zápas © marca.com - Girona překvapivě vyhrála v Madridu

1

17.02. - REVIEW Naprosto šokujícím výsledkem skončil dnešní polední zápas La Ligy. Vysoce favorizovaný Real Madrid totiž nestačil na trápící se Gironu. Nad tou sice vedl gólem Casemira, ale ve druhé části polevil a celek z Katalánska zaslouženě dvěma góly obrátil skóre na 1:2. Real je aktuálně třetí a na Barcelonu ztrácí devět bodů.

Real Madrid 1:2 Girona

Góly: 25. Casemiro - 65. Stuani z penalty, 75. Portu

Real Madrid: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, D. Ceballos (75. Díaz) - L. Vázquez (59. Vinícius), Benzema, Asensio (67. Bale).

Girona FC: Bono - Ramalho, Alcalá, Juanpe - Porro (46. Lozano), Pons (46. Aleix Garcia), Douglas Luiz, Granell, Carnero García - Portu (85. V. Fernández), Stuani.

Kdo by to byl čekal. Před zápasem byl Real na koni, když vyhrál pět ligových duelů v řadě, zatímco Girona se po sérii deseti duelů bez výhry propadla tabulkou až blízko pásmu sestupu. Nicméně byli to hosté, kteří zahrozili jako první, už ve druhé minutě Stuani pronikl po pravé straně a ač tísněn Varanem, stihl zakončit. Jeho střelu likvidoval Courtois s nasazením vlastního obličeje. Hostující útočník pak ještě belgického čahouna prověřil v 17. minutě, opět bez výsledku.

(zdroj: lfp.es)

Real do té doby zahrozil jen po šanci Lucase, kterého vychytal Bono a nepovedenou střelou po zemi Asensia. Ovšem ve 25. minutě už šli Blancos do vedení. Krásný centr poslal do šestnáctky Kroos a Casemiro, nikým neobtěžován, otevřel hlavou skóre - 1:0. Zajímavé pokusy pak měl ještě domácí Benzema a hostující Alex Granell, Marcelo dokonce dal v samém závěru první půle gól, který ale kvůli ofsajdu nebyl uznán.

Zdálo se, že Real bude pokračovat ve své převaze i ve druhé polovině zápasu. Aktivní byl především Benzema, jehož zblokovaná střela šla těsně vedle a následující hlavička do boční sítě. Postupně ale Bílý balet usínal a předal iniciativu Gironě. A ta ji uchopila zodpovědně.

Vyrovnání byl blízko v 59. minutě Aleix García, z malého vápna ale překopl bránu, když se k němu dostal balón po zásahu Courtoise po hlavičce Lozana. Pět minut nato přišla situace jako přes kopírák. Portu zprava nacentroval, Stuani trefil tyč, dorážející Douglas vypálil a jeho střelu zasáhl rukou Ramos - penalta. K její exekuci se postavil nejlepší kanonýr Girony Stuani a poslal míč jistě do opačného kouta branky, než riskl Courtois - 1:1.

Za dalších pět minut napálil Portu tyč a v 75. minutě už šli hosté do vedení. Po protiútoku se snažil Lozano o obstřel, Courtois opět s námahou vyškrábl, ale jen k Portuovi, který hlavou dokázal míč procpat za čáru - 1:2.

Domácí pak vrhli všechny síly do útoku, střelecké štěstí zkoušel dvakrát Vinícius, v dobré šanci byl Bale, ale s úderem devadesáté minuty dostal při pokusu o střelu nůžkami kapitán Ramos druhou žlutou a musel jít pod sprchy. Gól už nedokázal dát ani po slušné střele Marcelo a v úplně posledních sekundách ani Courtois, jenž vyběhl podpořit ofenzivu.

Dosavadní výsledky 24. kola Primera División

Eibar - Getafe 2:2 (67. z pen. a 80. Charles - 37. Jaime Mata, 52. Foulquier)
Rayo - Atlético Madrid 0:1 (76. Griezmann)
Celta - Levante 1:4 (88. Brais Méndez z pen. - 20. a 62. Morales, 40. Coke, 89. B. Mayoral)
Real Sociedad - Leganés 3:0 (50. a 59. Oyarzabal, 75. Willian José)
Barcelona - Valladolid 1:0 (43. Messi z pen.)

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.