Zpět na » Primera Division » Ter Stegen zachránil Barcu, která se bez ideální verze Messiho a zraněného Arthura, trápila

Ter Stegen zachránil Barcu, která se bez ideální verze Messiho a zraněného Arthura, trápila

Ter Stegen zachránil Barcu, která se bez ideální verze Messiho a zraněného Arthura, trápila © FotbalPortal.cz - Messi a Ter Stegen

1

Líbilo se

11.02. - Barcelona hazarduje se svým náskokem v čele tabulky španělské ligy. Při výhře v Bilbau se mohla od nejbližšího pronásledovatele odpoutat na slušných osm bodů. Jenže místo toho její náskok zůstal na šesti, ovšem z druhého místa už ji nedýchá na záda Atlético, ale živou vodou politý Real Madrid. A to není nikdy příjemné.

Jestli včera bylo některé z dvou mužstev blíže k vítězství na bilbajském stadionu San Mamés, pak to určitě byl domácí Athletic. V první půli měl hned několik dobrých šancí a v závěru zápasu měl jedinečnou tutovku na kopačce útočník Williams. Za to, že ji neproměnil, může Barcelona děkovat svému spasiteli - brankáři Ter Stegenovi. Ten proti jeho střele vytrčil ruku, jako by šlo o zákrok vystřižený ze zápasu házené, a mladý útočník Athleticu mohl akorát schovat svoji tvář zklamaně do dlaní. Už v 17. minutě podobně zachránil azulgranas od obdržené branky, když technickou střelu Susaety, v letu levačku vytlačil nad horní tyčku.

Když se Barce nedařilo, většinou spoléhala na to, co vymyslí její největší hvězda Messi. „Včera Messi spíše chodil, určitě nepředvedl svoji nejlepší verzi," nešetřil ho v komentáři Lluís Flaquer na rádiu Cadena SER. Kdo ví, jestli to bylo kvůli nedávnému zdravotnímu problému. „Není stoprocentní, ale je k tomu blízko," řekl asistent Aspiazu těsně před zápasem. I tak ale představoval pro branku Athleticu největší hrozbu.

Skutečnost, že Barcelona zejména v prvním poločase nedokázala udržet balón déle jak čtyři souvislé přihrávky, je přičítána i nepřítomnosti zraněného záložníka Arthura. Nový Xavi týmu chyběl, spíše „udržovací" záloha Busquets, Rakitić, Vidal nemá takové schpnosti jako brazilský fotbalista. Situace se zlepšila ve druhém poločase s nástupem Carlese Aleñi.

Kromě Arthura ale chyběla i osvědčená spolupráce vykartovaného Jordiho Alby, především s Messim. Semedo se na nezvyklé levé straně sice snažil, ale je prostě cítit, že to není jeho přirozená pozice. Stále se navíc hledá i Coutinho. V prvních 45 minutách prakticky nebyl vůbec vidět, ve druhé části svůj výkon trochu zvedl, ovšem poté, co se uzdravil Dembélé, bude muset asi o místo v sestavě víc bojovat.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články