Zpět na » Primera Division » 10 fotbalistů, které si Barcelona vybrala jako potencionální posily do útoku

Primera Division - 10 fotbalistů, které si Barcelona vybrala jako potencionální posily do útoku

10 fotbalistů, které si Barcelona vybrala jako potencionální posily do útoku © as.com - Krzysztof Piatek

3

Líbilo se

17.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Čas se zastavit nedá, to platí bez výjimky pro všechny. A fotbalová Barcelona si tuto skutečnost začíná uvědomovat v souvislosti s útočníkem Luisem Suárezem. Tomu už v lednu bude 32 let, čím dál tím častěji laboruje se zraněným kolenem a jak sám nedávno prohlásil, nebude hrát do nekonečna. S dovětkem, že je logické, že Barca musí na jeho místo shánět náhradu.

Španělský deník Mundo Deportivo pak ve svém článku rozebral potenciální možnosti, které se barcelonskému klubu na fotbalovém trhu nabízí a jež by splňovaly parametry stanovené klubovou generalitou. A sice, že by mělo jít především o relativně mladého forvarda s velkým potenciálem do budoucna.

Jako první na seznamu bylo zmíněno jméno Abela Ruize. To je 18letý fotbalista, který hraje za barcelonskou rezervu. Ovšem vzhledem k jeho věku je zřejmě předčasné mluvit o něm jako o seriózní variantě.

V posledních dnech se v médiích rovněž objevila informace o tom, že se azulgranas nabízel exmadridský útočník Álvaro Morata. 26letý útočník si asi své angažmá v Chelsea představoval trochu jinak a rád by se ze Stamford Bridge stěhoval pryč. Nicméně pro Barcelonu v tuto chvíli není rozhodně prioritou, navíc by asi nebylo jednoduché se s Chelsea domluvit na ceně, když ho z Madridu podle některých zdrojů kupovala za 80 milionů eur.

Už přes rok pak barcelonští skauti sledují mladého Dána Kaspera Dolberga (21) z Ajaxu, stejně tak jako Němce Tima Wernera (22) z bundesligového RB Lipska. Prvně jmenovaný je velmi fyzicky vybavený, dominuje svoji silou, zatímco německý reprezentant je spíš dynamickým typem hráče a svoji práci v šestnáctce kombinuje se sbíháním k postranní čáře.

Kasper Dolberg

V notesu barcelonské direktivy jsou rovněž hráči, kteří patří v ligách, kde působí, k nejlepším střelcům. Jako Polák Krzysztof Piatek v Janově (12 branek), nebo 20letý Srb Luka Jović, který v dresu Frankfurtu nastřílel v lize už 10 gólů. Ve Francii září také 23letý Nicolas Pepé. V Lille ale hraje spíše na levé straně útoku coby křídlo a není to tudíž úplně ryzí střední útočník.

Nicolas Pepé

I ve španělské lize Barcelona pozoruje některé hráče. Například Uruguayce Maxiho Gómeze z Celty Vigo, či Portugalce Andrého Silvu, který je do Sevilly zapůjčen z AC Milán. Mezi potencionálními posilami se vyskytuje i Harry Kane z Tottenhamu, který je ale stejně dobrý tak jako neprodejný.

André Silva


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 17.12. Odpovědět

No, tak snad nikoho. Suarez asi jistě bude po téhle sezoně končit. Osobně bych dal šanci Munirovi, respektive Messiho na hrot a zapracovat víc Malcoma. Hrotů moc dobrých není a než nějaký propadák, tak radši pracovat se stávajícím kádrem. Jediný hrot o kterém by snad mohli uvažovat tak je comeback Icardiho.

COKO
Nejnovější články